Temiz havası ve eşsiz doğasıyla Balıkesir, her dönem tatil yapmak için son derece önemli illerden bir tanesi olmuştur. Doğal yapısı itibariyle Balıkesir’de yaz kış tatil yapmak mümkün. Yazın tatil yapmak isteyenler deniz kenarını, kışın ise daha çok orman ve yüksek bölgeleri tercih edebilirler. Ancak hem denizden uzak kalmak istemeyen, aynı zamanda doğanın da tadını çıkarmak isteyenler için arasında birkaç seçenek ön plana çıkmakta.

Hem denizden uzaklaşmadan hem de çam ağaçları arasında tatil yapmak isteyenler için en önemli seçeneklerden bir tanesi Çamlaraltı kamp alanı olacaktır. Burası çam ağaçlarının altında ve denize sıfır bir konumda bulunmakta. Özellikle yaz aylarında isterseniz denize girebilir, isterseniz de doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Çamlaraltı kampa alanı hem çadır kurmak isteyenlerin hem de karavanlarıyla seyahat edenlerin son derece rağbet gösterdiği bir yer. Ancak ikisi de sizi ilgilendirmiyorsa buradaki bungalov evlerde de kalabilirsiniz.

Balıkesir’de Tatil Yapılacak Yerler

Hem Deniz Hem Orman Tatili

Balıkesir’de tatil yapılacak yerler arasında önerilebilecek yerlerden bir tanesi de Göktur tesisleri olacaktır. Burası müşterilerine tam bir aile ortamı sunmakta. Yine kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi tesis içinde bulunan 22 yatak kapasiteli otelde de kalabilirsiniz. Ancak burası hem kalabalık hem de yatak sayısı az olduğu için otel kısmından kalmak isteyenlerin en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmaları gerekmekte.

Marmara denizi kıyısında bulunan Kapıdağ kamp merkezi ise Kapıdağ yarımadası üzerinde bulunan bir tesis. Balıkesir’de tatil yapılacak yerler arasında hesaplı olmasıyla dikkat çeken bu merkez hem güzel bir plaja hem de çeşitli yürüyüş parkurları bulunan ormanlık bir alana sahip. Tesisin içinde bulunan bungalov evlerde tatilinizi geçirmeniz mümkün. Ancak yine isterseniz kendi çadırınızı da buraya kurabiliyorsunuz. Balıkesir sınırları içerisinde bulunan ender hesaplı tesislerden bir tanesi olan Kapıdağ kamp merkezine ulaşım da oldukça kolay. İstanbul’dan gelecekler Yenikapı’dan kalkan hızlı feribotu kullanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Fethiye Kamp Merkezleri başlıklı makalemizde Aksazlar Camping, Fethiye Kamp Merkezleri ve Kabak Shiva Camp hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın