Bali gezilecek yerler

0
299

Avrupa ülkelerinin yakınlarındaysanız muhakkak görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Bali’ dir. Bali Uzak Doğu için bir nevi keşfedilecek yığın. Bali’ de keşfe çıkacak bir çok şey bulabilirsiniz.

Tapınak sayısı oldukça fazla olan Bali ülkesinde birbirinden güzel ve görülmeye değer yerler bulunmaktadır. Haydi başlayalım!

  • Batur yanardağını görmenizi tavsiye ederiz.

batur 14635 628x319 - Bali gezilecek yerler

  • Air Panans Banjar doğal kaplıcalar
  • Boutique Spa Sekar Jagat yani spa merkezidir.
  • Maymun Ormanı
  • Waterbom su parkı

ed1e43384af5b42312a60226b9271256 river tubes bali indonesia 628x419 - Bali gezilecek yerler

  • Bali kuş parkı
  • Danau Batur gölü ziyaret etmelisiniz

Tanah Lot

Bali’ de ilk ziyaret etmeniz gereken alanlardan bir tanesi de Tanh Lot’ tur. Burası bir tapınak olup denizin ortasında kayalığın üzerinde inşaa edilmiştir. Aynı zamanda gün batımını da izleyebileceğiniz en iyi noktalardan bir tanesi diyebiliriz.

TanahLot 2014 628x418 - Bali gezilecek yerler

Uluwatu Tapınağı

Bali’ de en çok huzur bulacağınız alanlardan bir tanesi de Uluwatu Tapınağı’ dır. Ada’ nın güneyinde bulunan tapınak uçurum alanda konumlandırılmış olup etrafınızı keşfederken bol bol maymunları izleyebilirsiniz.

Pura Besakih 1 628x471 - Bali gezilecek yerler

Git Git Şelalesi

Bali Adası’ nın Kuzey noktasında bulunan bu şelale dar dolambaçlı yollarından geçerek varacağınız Git Git Şelalesi tropik bir orman içerisinde konumlandırılmıştır. Burada kelebeklerin uçuştuğu ve şelale sesi ile huzur bulacağınız bir yer sizi beklemekte. Bali’ de birden fazla şelale bulunmaktadır. Ziyaret etmeden önce araştırıp nereye gitmek istediğinize net karar vermelisiniz. Şelaleye girerek tüm negatif enerjilerinizden arınıp serinleme imkanı bulabilirsiniz.

dc14da3b04a77cfb2b3db591477de21a 628x471 - Bali gezilecek yerler

Ulun Danu Bratan Tapınağı

  1. yy da inşa edilmiş olan bu tapınak Hindu- Budist Tapınağı olarak bilinmektedir. Mistik dağların arasından geçen bulutlar son derece etkileyici bir atmosfere sahiptir. Denpasar Bali Adası’ nın en popüler gezi alanlarından bir tanesidir. Otantik yapısı ile sizleri adeta büyüleyecektir.

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin