Evlilik hazırlıkları devam ederkeni, aynı zaman konusunda da yoğun bir arayış devam eder. Sizlerde eğer pasaport ve vize gibi uğraş veren detaylara takılmak istemiyorsanız, Türkiye’de balayına gidilebilecek yerleri araştırınız. Fakat sizleri bu yükten kurtararak, için gidilebilecek en iyi mekanları araştırdık ve yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Bodrum

Bilindiği üzere Homeros burayı edebi mavilikler ülkesi olarak tanımlıyor ve Bodrum’da bunu sonuna kadar hakediyor. Tarihi ve doğa güzellikleri, muhteşem ötesi koyları, özel yemekleri ve daha aklınıza gelen herşey.. Burası sadece Türkiye için değil, Dünya’nın da tatil konusunda en uğrak noktası. Türkiye’de balayı denildiği zaman, akla ilk gelen yer Bodrum’dur. Bodrum’da hem denizin, kumsalın, ve denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi, aynı zamanda Bodrum Kales, Halikarnas Mozolesi ve Zeki Müren müzesi gibi tarihi yerleri de gezebilirsiniz.

Balayı İçin En İyi Yerler

Marmaris

Her yıl binlerce yerli ve yabancı balayı çiftine kucak açan Marmaris, Muğla’nın saklı tatil cennetlerinden birisi. Balayı için önemli bir yer arıyorsanız, Marmaris sizler için çok ideal çünkü denizine, koyların ve kumsalına aşık olacaksınız. Marmaris’te konaklamak için oldukça fazla otel var. Genel olarak İçmeler, ve Turunç en çok tercih edilen Marmaris beldeleridir diyebiliriz.

Antalya- Belek

Antalya’da tatil yapma bir fikriniz varsa eğer, Belek bu konuda ön plana çıkar. Görüyoruz ki sadece Türkiye’li çiftler için değil de, Dünya da çiftlerin uğrak bir noktası burası. Müzeler, plajlar, koylar, mükemmel denizi, oteller, şelaler, ırmaklar, yaylalar, mağaralar ve aklınıza ne geliyorsa burada var. Buraya bir kez geldikten sonra, sürekli gelmek isteyeceksiniz. Çünkü burası, mavi ve kültürün birleştiği yer.

Balayı İçin En İyi Yerler

Çeşme

Yurt içinde tatil beldesi arıyor ve balayınızın mükemmel olmasını istiyorsanız, köyleri, plajları, koyları ile ün kazanan Çeşme’yi önerebiliriz. Çeşme binlerce yıllık tarihi ve doğa güzellikleri ile, yeni evlenen çiftlerin vazgeçilmez durağıdır. Çeşme tatiliniz sırasında, deniz, kum ve güneş üçlüsü ile birleşebileceğiniz gibi, doğa güzellikleriyle de iç içe olacaksınız. Çeşme genelde gece hayatı konusudna ön plana çıkıyor. Yani buradaki mekanlar, sabaha kadar sizleri bekliyor. Ayrıca Ege mutfağını da unutmamak gerek. Köy pazarlarına giderek, birçok malzeme ve süs eşyası alabilirsiniz.

Antalya- Lara

Belek’ten sonra uğrak bir nokta olan Lara, genç çiftlerin vazgeçilmez bir durağıdır diyebiliriz. Karmaşa ve gürültüden uzak, doğa ile iç ice, deniz, kum, güneş, enfes manzaralar vb herşey, Lara’da sizleri bekliyor. Lara aynı zamanda, orta bütçeli aileler için ideal bir yer.

Balayı İçin En İyi Yerler

Bir önceki yazımız olan Uygun Uçak Bileti Bulmak İçin İpuçları başlıklı makalemizde bedava bilet, en uygun ve ucuz bilet hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın