Bahreyn, Asya kıtasında bulunan en küçük üçüncü ülkedir. Basra Körfezi’ne kıyısı olan ülken monarşi ile yönetilmektedir. Günümüzde Avrupalı zenginler tarafından cazip turizm merkezi olarak görülen Bahreyn’in tahmin edileceği üzere havanın çok sıcak olduğu Arap ülkelerinden bir tanesidir. Ancak çöl iklimi de hüküm sürdüğünden dolayı gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı da oldukça fazladır.

Bahreyn Gezi Rehberi

Bahreyn’i ziyaret etmek için en doğru tarih aralığı Kasım ve Mart ayları arasıdır. Her ne kadar Kuzey yarımkürede kış mevsimi yaşanıyor olsa da Bahreyn’de hava sıcaklığı 20 derecelerde olup bu sıcaklık tarihi ve turistik yerlerin gezilip görülebilmesi için oldukça makul bir hava sıcaklığıdır. Eğer yaz aylarında bu ülkeye gitmek zorunda kalırsanız kum fırtınaları ile karşılaşmaya da hazırlıklı olmanızı öneririz.

Bahreyn Gezi Rehberi

Bahreyn’e Nasıl Gidilir?

Bahreyn’e ülkemizden doğrudan olarak uçuş vardır. Uçuş süresi yaklaşık olarak 4 buçuk saat sürmektedir. Eğer bu bölgede bulunan Suudi Arabistan üzerinden Bahreyn’e geçiş yapmak isterseniz iki ülke arasında sefer yapan feribotları tercih edebilirsiniz. Ayrıca Bahreyn ile komşuları arasında karayolu bağlantıları da mevcut ve ülkeler arasında otobüs taşımacılığı da yapılmaktadır.

Bahreyn Gezi Rehberi

Bahreyn’de ülkenin en önemli yemeklerinin bulunduğu yer Adliya adını taşımakta. Burada hemen hemen tüm Ortadoğu mutfağına ait yemekler bulmanız mümkün. Bununla birlikte Amerika’nın ünlü fastfood dükkanları da Bahreyn’de hizmet vermekteler. Bahreyn mutfağına alışamayanlar için buralar alternatif seçenek olabilir.

Bahreyn’e her yıl kendi nüfusunun 5 kat fazlası turist gelmektedir. Bu bakımdan ülke turist ağırlama konusunda son derece tecrübelidir. Burada her bütçeye ve tarza göre otel bulmak mümkündür. Pek çok otelde yüzme havuzu mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Moldova Gezi Rehberi başlıklı makalemizde moldova, Moldova Gezi Rehberi ve Moldova Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın