Bafra Gölünü ziyaret etmek isteyen kişilerin ilk aklına gelen: Bafra Gölü nerede sorusu olduğudur. Aydın ile Muğla sınırları içerisinde yer alan Bafra Gölü, Didim ilçesinin kuzeydoğusunda ve Söke’nin güneyinde yer alır. Ulaşım için Bodrum kara yolunu kullanmak doğru seçim olur. Bodrum’a sadece 40 dakikalık bir mesafede olduğunu söylemek gerekir.

Bafra Gölüne Nasıl Gidilir?
bafra gölü nerede

Bafra Gölüne Nasıl Ulaşım Sağlarım?

Bu güzel göle ulaşım sağlamak için; hava yolunu ya da kara yolunu tercih etmek gerekir.

Hava yolu ile ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler için; Bafra Gölüne uçakla nasıl gidilir? Sorusunun cevabını kısa ve net bir şekilde vermeye çalışalım. Bafra ‘ya ulaşım sağlamak için: Bodrum havalimanına gelmeniz gerekiyor. Ulaşmak istediğiniz yere, en yakın yerin Bodrum Havalimanı olduğunu söylemek isteriz. Bodrum ile Bafra Gölü arası 53 km’dir. Bodrum havalimanından direk ulaşım sağlamanız pek mümkün değil. Buradan ilgili ilçeye giden herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermemektedir. Öncelikle Bodrum’a geçmeniz ve buradan da İzmir otobüslerine binmeniz gerekecek. İzmir’e giden tüm otobüsler buradan geçmektedir.

Karayolundan özel aracınız ile ulaşım sağlamak için; İzmir-Bodrum karayolu üzerinden devam etmeniz gerekiyor. Bu yol üzerinden devam ettikten bir süre sonra, karşınıza Söke ve Didim kavşakları gelecektir. Biraz daha devam etmenizin ardından; Bafra Gölü’ne ulaşmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Amasra’ya Nasıl Gidilir başlıklı makalemizde Amasra’ya Nasıl Gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın