’da Gezip Görülecek Yerler

Avustralya’ya gittiniz da gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka sizler için hazırladığımız bu gezip görülecek yerler listesini inceleyin. Avustralya’da görülecek o kadar çok ve doğa harikası yer varken, bu listeyi hazırlarken inanın çok zorlandık.

Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler

1-

Tasmanya, yeşillikler içerisinde büyüleyici bakır kıyılar, sessiz köy ve kasabalardan oluşan bir adadır. Buranın iklimi yazın ılık, kışın ise serindir. Cehennem sıcaklarından kaçmak için mükemmel doğa harikası bir yerdir.

Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler

2- (Ayers Rock) – NT

Güneşin doğuşunu görmek isteyenler için bu kızıl çöl, dünya üzerindeki bu sahneyi izleyebileceğiniz en iyi noktalardan biridir. En önemli turistik mekanlardan biri olan bu yerde yalnız olabileceğinizi düşünmeyin.

Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler

3-

Nefesinizi kesecek bir doğal güzelliğe sahip bu ulusal park, ayrıca önemli bir kültürel alandır. Burayı ziyaret ettiğinizde timsahları, Avustralya’ya özel Aborjinel taşlarını ya da 275 farklı türdeki kuşları izleyebilirsiniz. Ayrıca Kakadu Ulusal Parkı 10 bin tür böceğe, 75 tür sürüngene ve 68 tür memeliye ev sahipliği yapmaktadır.

Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler

4- Great Barrier Reef – QLD

Dev kaplumbağalardan, renkli balıklardan ya da yunuslardan keyif alıyorsanız, o zaman burası tam size göre… Buradan 1500’den fazla tropik balık ve 400 tür mercan yaşar. Çin Seddi’nden daha uzun olan Queensland kıyı şeridi, yaklaşık 3 bin km uzunluğundadır ve uzaydan bakıldığı zaman yeryüzünde görülen tek şeydir.

Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler

5- Sydney – NSW

Avustralya’nın en büyük kenti olan Sydney’de gezip görülecek o kadar çok yer var ki… Ziyaretiniz esnasında, Sydney Limanı’ndan feribota binebilir, ünlü Bondi Plajı’na gidebilir ya da birbirinden güzel çok sayıdaki mekanlardan birine oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sınırların Olmadığı Ada – Burada Her Şey Serbest! başlıklı makalemizde Belize, çıplaklar adası ve Coco Plum hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: phillip adası doğal parkı avustralya

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın