Aşkabat Gezi Rehberi

2
119

Aşkabat Gezi Rehberi

5 20 451x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Türkmenistan’ın başkenti olan Aşkabat, Kopet Dağları’nın eteklerinde yer alır. Türkmenistan’ın kültürel ve ticari merkezi olan Aşkabat’ta, gezip görülecek sayısız yer bulunuyor. Bugün sizlere Aşkabat’ta gezip görülecek yerleri tanıtacağız.

 

Türkmen Güzel Sanatlar Müzesi

6 18 450x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Türkmen Güzel Sanatlar Müzesi, en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Ülke tarihinin en önemli güzel sanatlar eserlerini burada bulabilirsiniz.

 

Rus Ortodoks Kilisesi

7 450x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Ülke genelinde az bulunan Hristiyan ibadethanelerinden biri olan Rus Ortodoks Kilisesi’ni, pazar günleri ziyaret edip ayinleri izleme fırsatı bulabilirsiniz.

 

Türkmen Halı Müzesi

7 15 451x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Aşkabat hatta Türkmenistan ziyarettiniz de mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Şehrin geçmişinden bugüne kadar yapılmış çok sayıda değerli halıları burada bulabilirsiniz.

 

Gypjak Camisi

8 10 500x242 - Aşkabat Gezi Rehberi

Gypjak Camisi’ne giderek hem resimlerini çekebilir hem de ibadetinizi yerine getirebilirsiniz. Caminin altın sarısı kubbesi ve işlemeleri, görmeye değer.

 

Ertuğrul Gazi Camisi

9 7 400x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Osmanlı mimarisinin en değerli ve muazzam eserlerinden biri olan Ertuğrul Gazi Camisi’ni ziyaret ettiğiniz zaman kendinizi sanki Türkiye’deymiş gibi hissedeceksiniz.

 

Aşkabat Hipodromu

10 5 500x250 - Aşkabat Gezi Rehberi

Atları ya da at yarışlarının uğrak noktalarından biri olan Aşkabat Hipodromu, Aşkabat seyahatinizde uğramanız gereken yerler listesinde yerini alıyor.

 

Aşkabat Tren İstasyonu

12 429x300 - Aşkabat Gezi Rehberi

Aşkabat Tren İstasyonu, kentin merkezinde yer alıyor. Mimarisi diğer yapılar kadar olmasa bile son derece ilgi çekici bir yer. Diğer kentlere gitmek istiyorsanız, bu istasyondan ülkenin hemen hemen her noktasına tren seferi bulunuyor.

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ben iş için gitmiştim gerçekten bayıldım çok kısa bir süre gezebildim ama bu kısa süre içinde o kadar fazla şey gördüm ki sizinde fırsatınız olursa kesinlikle gidin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin