Yaklaşık olarak 2.8 milyon km kare bir yüzölçümüne sahip ve uzun bir üçgen şeklinde olan bir ülkedir. Doğu kesiminde Atlantik Okyanusu, batı tarafında Şili, kuzey kesiminde Bolivya ile Paraguay ve kuzeydoğusunda da Brezilya ile Uruguay yer alır. Ayrıca ’e gitmeniz için vize almanıza da gerek yoktur. Hadi listemize geçelim!

Los Glaciares Buzulları

Arjantin Gezi Rehberi

UNESCO Tarafından 1981 senesinde koruma altına alınmış olan bir bölgedir burası. Park kısmında yürüyüş yapıp, dağ bisikleti sürebilirsiniz ve buzul kısımlarında ise tekne ile bir gezintiye çıkabilirsiniz. Orada yer alan çiftliklerde de at binebilirsiniz.

Iguazu Şelalesi

Bu milli parkta yine UNESCO tarafından 1984 senesinde Dünya mirası listesine alınmıştır. Burası Brezilya, Arjantin ve Paraguay’ın kesişmiş olduğu bölgede yer alıyor. Yani diğer kısmı Brezilya tarafında kalıyor.

Recoleta Mezarlığı

Bu mezarlık Buenos Aires’in çok lüks ve zengin bir mahallesinde yer alıyor. Bu yüzden burası süslü mezar ikonları, korkunç sokak ve geçitleri ile büyük yapıda türbeler ile anılır.

La Boca

Arjantin Gezi Rehberi

Burası renkli ve orijinal evleri sayesinde ünlü olmuş şirin bir yer. Burada yer alan evler batık ve eski gemilerin saçlarından yapılmış ve tekne boyasıyla da çeşitli renklere boyanmıştır. Burası Arjantin sınırları içerisinde yer alan en turistik yerlerden birisi kesinlikle.

Quebrada de Humahuaca

Arjantin’de çok fazla sayıda doğal güzellik yer almaktadır. Bunlardan en ünlülerinde birisi de Jujuy eyaletindeki Quebrada de Humahuaca’dır. Burası Arjantin’in kuzey taraflarında yer alıyor. Bu doğal güzelliği görmenizi tavsiye ederiz.

La Plata Katedrali

Meryem Ana2nın hamile kalışına özel yapılan çok sayıda katedral içinde dünyada en yüksek 58. Katedral olarak kayıtlara geçmiştir bu katedral. Ayrıca burası Amerika kıtasının en yüksek 6 kilisesinden birisidir. Burası kent merkezinde belediye binasına yakın bir konumda yer alıyor.

Mar Chiquita

Arjantin Gezi Rehberi

Burası Arjantin’de en büyük ve Güney Amerika’da ikinci en büyük göldür. Aynı zamanda kendinden doğan nehri olmayan doğadaki en büyük beşinci göl olma özelliğini de taşımaktadır.

Ulusal Bayrak Anıtı

Santa Fe Eyaletinin en büyük merkezi olan Rosario’da yer alan anıt, 195 senesinde inşa edilmiştir. Burası Parana Nehri kıyısında güzel bir konumda yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Amerika Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Amerika, Amerika Gezi Rehberi ve Amerika Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın