Gezi Rehberi

Antarktika Gezi Rehberi

Dünyada üzerinde ülke bulunmayan tek kıta Antarktika’ya gitmek ister misiniz? Cevabınızı evet olarak algılıyor ve Antarktika gezi rehberi isimli yazımıza başlıyoruz.

Buzlarla kaplı bu kıtaya, 1895 senesine kadar insan ayağı değmedi. Antarktika’yı ilk keşfeden Charles Wilkes olmuştur. çok ilginç bilgiler bulunuyor. Milyonlarca yıldır buraya yağmur yapmadığını biliyor muydunuz?

Antarktika Gezi Rehberi

Antarktika’ya Nasıl Gidilir?

Ülkemizden maalesef direkt uçuş bulunmuyor. Bu yüzden Şili ya da Yeni Zelanda üzerinden gidebilirsiniz. Toplam süreyi hesaplarsak Türkiye- Antarktika arası 28 ila 37 saat arası sürüyor.

Uçak yolculuğu en hızlı fakat en pahalı ulaşım yoludur. Daha ekonomik olmasını istiyorsanız, sizlere gemi yolculuğunu öneririz. Şili ve Güney Amerika üzerinden her sene yaklaşık 50 gemi seyahat ediyor. Gemiyle gitmenin bir diğer avantajı ise şahane manzaralar eşliğinde yolculuk yapmaktır.

Antarktika Gezi Rehberi

Kutup Bölgesi Yasak

Antarktika seyahatinizde kutup bölgesini de görmek isteyeceksiniz fakat buralara giriş izni verilmiyor. Yalnızca özel izinlere sahip araştırmacıların girişine izin veriliyor.

Bir diğer üzüleceğiniz haber ise maalesef Antarktika’da otel bulunmuyor. Aynen yanlış duymadınız. Bir dünya para verip ve saatlerce hatta günlerce yol gideceksiniz fakat konaklama şansı maalesef bulunmuyor.

Antarktika Gezi Rehberi

Hayvanlar Alemi

Dünya üzerinde bulunan 17 penguen türünün 6 tanesi burada bulunuyor. Bu sevimli yaratıklar, tüm seyahatiniz boyunca size eşlik edecek. Bunun dışında kutup ayıları, fokları ve balinaları, kendi doğal koşullarında izlemek içinde şahane bir fırsat.

 

 

Bir önceki yazımız olan Avustralya’da Gezip Görülecek Yerler başlıklı makalemizde Avustralya, gezi rehberi ve Kakadu ulusal parkı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın