Orman’da kamp yapmak pek çok kişi için bir hayat biçimi olmuş durumda. Yaz kış hangi mevsim olursa olsun doğa ile baş başa olmak insana büyük bir keyif veriyor. Orman kamplarının bir diğer güzel yanı ise ülkemizin dört bir köşesinde bu kamp için uygun yerler bulmak. Antalya da bu yerlerden bir tanesi. Antalya’da orman kampı yerleri nelerdir? Hangi tesislerde çadır kurulur?

Antalya’da orman kampı yerleri için elbette ormanın derinliklerine gitmeye gerek yok. Bu da bir seçenek olabilir ancak burada dört mevsim kamp yaparken denizin de sesini duymak gerekli. İncekum Orman Kampı bunu yaşayabileceğiniz yerlerden bir tanesi. Yazın kamp yaparsanız plajından da faydalanabileceğiniz bu tesis, kış aylarında ise ormanın içinde size doğa ile baş başa sessiz bir ortam sunmakta. Karavanla buraya gelip kamp yapma şansınız var. Eğer yanınızda çadır yoksa buradan kiralayacağınız çadırları kurarak güzel bir kamp geçirebilirsiniz.

Hem Kışın Yem Yazın Kamp İmkanı

Çoğu insan Kaş’ı yazlık bir turistik belde zanneder. Kısmen doğru ancak burası kış aylarında da kamp yapmak isteyen turistlerin akınına uğrayan bir yer. Burada bulunan Kaş Camping misafirlerine doğa ile iç içe güzel bir kamp imkânı sunmakta. Burada bulunan evlerde konaklama yapabileceğiniz gibi dilerseniz çadırda ya da karavanda da konaklama yapabiliyorsunuz. Buradaki evlerde her türlü konfor düşünülmüş. Kışın burada kalacaklar için bu evler çadırda kalmaktan biraz daha konforlu. Kendisine ait banyosu, tuvaleti ve sıcak suyu olan evlerde konaklama yaparak doğa şartlarından çok fazla etkilenmeyebilirsiniz.

Antalya'da Orman Kampı Yerleri

Mavi Cennet Camping, Manavgat’ta bulunan bir başka kamp tesisi. Burada konaklamak soğuktan veya güneşten korunmak isteyen insanlar için oldukça mantıklı. Ama bunun orman kamplarının doğasını da öldürdüğünü unutmamak gerekiyor. Burası Antalya’da orman kampı yerleri arasında en bilinen yerlerden bir tanesi. İster karavanla isterseniz çadırınızla burada konaklama yaparak doğanın tadını çıkarmanız mümkün. İlkbahar ya da yaz aylarında gelecekler elbette denizin de tadını çıkarabileceklerdir. Ormandaki çadırınızdan çıkıp sadece birkaç metre ilerideki denize girmek güzel bir duygu olsa gerek.

Bir önceki yazımız olan Almanya’da Bir Türk Şehri Mannheim başlıklı makalemizde Mannheim, Mannheim'a Nasıl Gidilir ve Mannheim'de nerede kalınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın