Türkiye’nin en kıymetli turizm merkezi Antalya’nın en büyük plajlarından olan , yerli lüzum ecnebi turistlerin en fazlaalaka gösterdiği her daim cıvıl cıvıl, kentin içersinde kilometrelerce uzanan bir tabii güzellik.
Konyaaltı Plajı, kent merkezinin batısında, Konyaaltı ilçesinin Akdeniz sahilinde bulunan Antalya’nın en ehemmiyetli ve tanınmış plajı.
Falezlerin kayalıklarından Antalya Limanı’na kadar uzanan 7 km uzunluğundaki çakıllı bir kıyı olan Konyaaltı Plajı’nın 4,5 km uzunluğa ve 70 m genişliğe sahip bölümü mavi bayrak unvanına sahip halk plajınımeydana getiriyor.
Ücretli ve fiyatsız bölümlerin yer aldığı Konyaaltı, antik devirlerde dağlıkbölgede yaşam sürdüren Termessosluların kullandığı liman şehiriOlbia’ya da ev sahipliği yapıyor.

Antalya Konyaaltı Plajı
Pek defa otelin, birden fazla bar, kafe, gece kulübü ve eğlenmekmekanlarının yer aldığı sahili süresince 7 km uzanan Konyaaltı Plajı’nda yürüyüş ve spor yapabileceğiniz mükemmel kumsallar yer alıyor.
Plajın, Antalya kıyılarındaki falezlerin alt doğrultusunda kalmasındankaynaklı zaman içinde ‘koy-altı’ deyişinin Konyaaltı’na dönüştüğü düşünülüyor.

Antalya Konyaaltı Plajı
Antalya’nın Konya’ya bağlı bulunduğu Osmanlı zamanlarında asker toplanma alanına Konyaüstü denildiği, bu alanın alt yönüne ise, halkdoğrulusunda Konyaaltı adı ile kullanılmaya başlandığı ise plajın isminin nerden geldiğine değin ikinci bir kanaat.
Türkiye’nin ve dünyanın sayılı güzelliklerinden olan, ilkbahar ve hazanaylarında da havanın güzel bulunduğu zamanlarda termosunuza çayınızı koyup sandviçinizi alıp deniz kenarında görkemli bir görünüm ile birliktedefa güzel bir piknik yapabilirsiniz.
Antalya’nın en güzel yanlarından bir tanesi de 10-15 dakika uzaklıktabunun gibi birçok güzelliğe ulaşılabiliyor oluşu.
Halk plajı olan Konyaaltı’nda, herhangi bir giriş fiyatı bulunmuyor.
Ancak kıyı üzerindeki kalifiye otellerin plaj bölgesine, otel idaresinintespit ettiği bir giriş fiyatı alınıyor.
Halk plajında, şemsiye ve şezlong kiralamak dilerseniz belli ücret ödemeniz gerekmektedir.
Antalya Konyaaltı Plajı
Antalya merkezde ve kıyı süresince her bütçeye makul birçok otel yer alırken, sahilde sırlanan yeme ve içme mekanlarında, Türk mutfağınınderhal bütün lezzetlerini tadabilirsiniz.
Konyaaltı Plajı’na sebep gidilir
Antalya merkezden, toplu taşıma araçları ile Konyaaltı Plajı’na ulaşım, dolmuş ya da belediye otobüsleri ile sağlanıyor.
800, VF02, VF04, KC06, LC07, KL08, UC32, KC33, KC34, KC35, TK36, MF40, TCP45, CV47, TK51, TK52, VC57, MC58, VC59, MC68, KC71 No’lu belediye otobüslerini kullanarak plaja ulaşım olası.
Özel aracınızla plaja gelmek dilerseniz, Antalya merkezde tespit edilentabelaları izleyerek basitçe ulaşım edinebilirsiniz.
Türkiye’nin en güzel sahillerinden olan Konyaaltı Plajı, Antalya’nın en büyük ve en tanınmış denizle randevu adresi.

Bir önceki yazımız olan Ankara'da Kahvaltı Yapılacak Yerler başlıklı makalemizde ankara, kahvaltı ve köy kahvaltısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: konyaaltı plajı

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın