Antalya Kemer Gezi Rehberi

0
15
Dolphinarium Kemer

Antalya Kemer Gezi Rehberi

Kemer, tatil için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Dünya çapında tanınan bu beldede hem doğa ile baş başa kalabileceğiniz anlar yaratabilir, hem de oldukça eğlenceli bir tatilin başlamasını sağlayabilirsiniz. Kemer gezilecek yerler listesi mutlaka gezi planına dahil etmeniz gereken yerleri gösteriyor.

Beydağları Olimpos Sahil Milli Parkı

1972 yılında koruma altına alınan bu milli park, ilçenin 28 km batısında yer alıyor. Yürüme mesafesinde olduğundan dolayı, mükemmel doğa manzarasından buraya ulaşmak mümkün oluyor. Gün boyu yüzüp, şehrin temiz havasını alabilir ve tarihi yapılarını burada ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

beydağ 500x281 - Antalya Kemer Gezi Rehberi

Tahtalı Plajı

Adrenalin tutkunlarının ziyaret etmesi gereken yerlerden biri olan Tahtalı Plajı, oldukça temiz yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Burada zaman geçirdikten sonra şehri daha yakından görmek ve her anını yaşamak için teleferikle manzaranın keyfini sürebilir veya yamaç paraşütünü için oldukça elverişli olan bu yerde heyecanın doruğuna varabilirsiniz.

Ayisigi Plaji 487x300 - Antalya Kemer Gezi Rehberi

Dolphinarium Kemer

Tatile eğlenceli zamanlar katmak açısından tercih etmeniz gereken Dolphinarium Kemer, yerli-yabancı turistlerin akınına uğruyor. Burada yunuslar ve deniz aslanlarının gösterilerini izleyebilir ve tema parkta yer alan diğer etkinliklere katılabilirsiniz.

dolphinarium kemer 451x300 - Antalya Kemer Gezi Rehberi

Üçoluk Yaylası

Akdeniz’in güzelliklerini sergileyen yerlerden biri olan Üçoluk Yaylası, ilçeye 37 km uzaklığa sahip bir yayladır. Burada konaklama için yayla evlerini tercih edebilir veya kamp kurarak oldukça iyi zamanlar geçirebilirsiniz. Öte yandan doğa sporları açısından benzersiz olan yerlerden biri olan Üçoluk Yaylası, bu nedenle Kemerde gidilmesi gereken yerler arasında oldukça dikkat çekiyor.

Beldibi Mağarası

Çamdağ tünelinin yakınında bulunan Beldibi Mağarası, iyi bir Kemer gezisi için mutlaka tavsiye edilen yerlerin başında bulunuyor. Tarih öncesi çağlara ilişkin olarak izleri bünyesinde bulunduran mağara, bu nedenle oldukça cazip bir seçenektir. Mezolotik ve üst paleoltik zamanlarına dair eşyaları barındıran mağara, aynı zamanda eski dönemlerden kalma insan ve hayvan resimleriyle de oldukça gizemli bir yer konumunda bulunuyor. Geziye biraz heyecan ve fark katmak açısından tercih etmeniz gereken Beldibi Mağarası, Sahil yolundan ulaşılabilecek bir mağara olma özelliği taşıyor.

BELDİBİ MAĞARASI 459x300 - Antalya Kemer Gezi Rehberi

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin