yerli ve yabancı turistin en çok tercih ettiği illerimizden biridir. Nüfus bakımından da en kalabalık beşinci şehri olan ilimiz, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri bakımından birçok gezilecek yere sahiptir. Parklarından tutunda müzeleri, denizi ve doğal güzellikleri ile şehre geldiğinizde yapacağınız programla oldukça keyifli ve dolu – dolu güzel vakit geçirebilirsiniz. Termessos Kaplıcaları, Müzesi, Kaleiçi, Cam Piramit, Masal Parkı, Dokuma Park, Deniz Biyolojisi Müzesi, Simitci Mıstık Gallery, Tekeli Mehmet Paşa gibi tarihi ve doğal güzelliklerden siz de dilediğiniz gibi plan ve program yaparak geçirdiğiniz tüm zamanı değerli kılabilirsiniz. da gezi turu yapacağınız tüm bu yerleri siz de listenize alarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Antalya Gezi Rehberi

Antalya Ulaşım Bakımından Birçok Kolaylık Sunuyor

İster hava yolu taşımacılığı ile gelin isterseniz de karayolu taşımacılığı ile gelin Antalya ulaşım bakımından birçok kolaylık sunan önemli şehirlerimizden biridir. Büyükşehir konumunda olan Antalya’ya geldiğinizde siz de konaklayacağınız otel ya da pansiyona toplu taşıma ile ya da kiralayacağınız araç ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya Türkiye’nin yaz turizminde en hareketli yerli ve yabancı turistlerin en fazla tercih ettiği iller arasında yer alırken bölgede gezi turu listenize alacağınız birçok zenginlik bulabilirsiniz. Yaz sezonun en erken açıldığı illerimizden biri olan Antalya, mükemmel doğal güzellikleri ve eşsiz doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan zenginliklere sahiptir.

Antalya’nın Mutlaka Görülmesi Gereken Yerleri

Antalya Gezi Rehberi

Antalya yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecek birçok zenginliğe sahip illerimiz arasında yer alıyor. Turistik yerleri, tarihi mekanları, müzeleri, doğa ile iç içe sakin bölgeleri ve plajları ile adeta huzur şehri Antalya’ya siz de geldiğinizde mutlaka gezi turu listenize eklemeniz gereken en özel yerler şunlardır. Antalya müzesi, Antalya oyuncak müzesi ve Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi görülmesi gereken önemli müzeler arasında yer alıyor. Aspendos Tiyatrosu, Hamaksia Antik Kenti, Alanya Kalesi önemli tarihi yerleri arasında yer alıyor. Siz de Türkiye’nin en önemli illerinden biri olan Antalya ilini tercih ederek keyfili ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ankara Gezi Rehberi başlıklı makalemizde ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın