Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara iline yolu düşenlerin ilk sorduğu soru; Ankara’da gezilecek yerler neresidir? Ankara’ya gelenlerin, ilk gezmek ve görmek istedikleri yer; kesinlikle, Anıtkabir’dir. Buraya gelip de, elbette Anıtkabir’i ziyaret etmemek  olmaz! Birçok insan, her geldiğinde mutlaka Anıtkabir’i ziyaret eder ve bazıları, her seferinde bu fırsatı bulamayabilirler. Ancak, hayatınızda bir defa da olsa; Anıtkabir’i ziyaret etmenizi ve o atmosferi yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara’da Gezilecek Yerler Arasında Anıtkabir

Ata’mızın mekanı olan; Anıtkabir’in, insanlara huzur ve mutluluk verdiği herkes tarafından bilinir. Buraya gelen insanlar, Mustafa Kemal Atatürk için dualarını esirgemez ve bol bol dua edip,onu anarlar. Bunun yanı sıra; hatıra amaçlı olarak da, fotoğraf çektirmeyi ihmal etmezler. Ankara’da gezilecek yer o kadar çok ki; daha sonra, sırası ile hepsine yer vereceğiz.

Ankara’da Gezilecek Yerler Arasında Anıtkabir

Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Anıtkabir’i gezmek için, çok fazla zaman ayırmaya gerek yok. Ancak, içerisinde gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve daha fazla zamanınızın olmasını isteyeceksiniz. Anıtkabir’e nasıl gidilir ve Anıtkabir nerede soruları ile çok karşılaşıyoruz. Anıtkabir; Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunur. Otobüs ile gelenlerin AŞTİ otogarından Anıtkabir’e gitmeleri için en kolay iki seçenek; taksi ve Ankaray’dır. Anıtkabir ile AŞTİ arasındaki mesafe sadece 3,5 km’dir. Ankaray istasyonu, AŞTİ içerisinde yer aldığı için, ulaşım yolcular için oldukça kolaydır.

Ankara’da Gezilecek Yerler Arasında Anıtkabir

Bir sonraki yazımızda ise; AŞTİ’den Anıtkabir’e nasıl gidilir? Sorusunu detaylı olarak cevaplandıracağız ve ilerleyen günlerde, Ankara’da gezilecek yerler hakkında, farklı konuları da tek tek ele alacağız.

Bir önceki yazımız olan Konya'da Gezilecek Yer Mevlana Müzesi başlıklı makalemizde Mevlana Müzesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın