Ankara iline bağlı haymana ilçesinde bulunan kaplıcalar ülkemizdeki birçok insan tarafından ziyaret edilir. Haymana kaplıcalarında bulunan şifalı suların faydaları saymakla bitmiyor. Dünyanın en faydalı kaplıcaları sıralamasında ilk ikiye girmeyi başarıyor. Aynı zamanda bu kaplıcalar, ülkemizin maden suyu kaynağı olduğunu söylemek gerekir.

Bu kaplıca suyunun sıcaklığı 45 derece olup, bu suyun içerisine giren birçok hasta kısa süre içerisinde şifa bulduğu söylenir. Normal 45 derecelik bir suyun içerisinde durmak her ne kadar imkansız olsa da bu suyun içerisinde durmak mümkün oluyor. Kalp hastalıkları, romatizma, kan dolaşımı, kas ağrıları ve kadın hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Haymana ilçesinde konaklamak isteyenler için bir çok termal otelin yer aldığını ve burada uzun süre kalabileceğinizi belirtmek isteriz.

Haymana Kaplıcaları Şifa Kaynağı
haymana nerede

Haymana’ya Nasıl Gidilir?

Haymana ilçesine otobüs ile gelmek isteyenler öncelikle Ankara AŞTİ otogarına gelmesi gerekecek. Otogardan her saat başı Haymana ilçesine kalkan otobüsler yer almaktadır. Bu otobüsler ile haymana ilçesine ulaşım sağlamak oldukça zahmetsiz ve kolaydır. arası 234 kilometredir.

Buraya gelmek için bir bahanenizin olmasına gerek olmadığını, buraya gelip şifalı sulardan içebilir ve şifalı suların içerisinde zaman geçirebilirsiniz. Havuzlu büyük tesislerin olduğunu hatırlamak isteriz.

Bir önceki yazımız olan Bafa Gölü Tabiat Parkı Güzelliği başlıklı makalemizde Bafa Gölü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın