Anıtkabir Yol Tarifi

Şehir dışından gelecek olan kişiler, rahat bir şekilde Anıtkabir’e ulaşım sağlamak isterler. ? Farklı şehirden Anıtkabir’i ziyaret etmek için otobüs ile gelen kişiler, AŞTİ otogarda indikten sonra iki şekilde Anıtkabir’e ulaşım sağlayabilirler.

Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Aşti’den Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

AŞTİ otogarda indikten sonra, Anıtkabir’e gitmek için önünüzde iki seçenek bulunuyor.:

  • Ankaray-Metro ile Anıtkabir’e Gitmek: Otobüsten indikten hemen sonra, bir üst kata çıkın ve Ankaray’ı gösteren tabelayı takip edin. Ankaray’a binmek için, gişelerden kart almanız gerekiyor. İlgili karta sahip olduktan sonra, 5 dakikada bir gelen Ankaray’a binin ve Tandoğan durağında inin. İndikten sonra, anıt caddesi üzerinden Anıtkabir girişi sadece 350 metre yürüme mesafesindedir.
  • Taksi İle Anıtkabir’e Gitmek: AŞTİ otogarda indikten sonra, kapıdan içeri girerek, karşı kapıdan tekrar dışarı çıkın. Taksi durağı, kapının hemen yanında yer almaktadır. AŞTİ ile Anıtkabir arası 3,5 kilometredir. Taksi ile Anıtkabir’e gitmek, Ankaray’a göre biraz masraflı olacaktır. Eğer grup halinde gidecekseniz; taksi ile gitmek daha avantajlı ve rahat olacaktır.

Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Aşti otogardan, Anıtkabir‘e gitmek işte bu kadar kolay! Saatlerce gezip, aramanıza gerek kalmadan. Bu sayede, elinizle koymuş gibi bulabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan RİO KARNAVALI : ŞİMDİ SAMBA ZAMANI başlıklı makalemizde rio karnavalı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın