Angola Gezi Rehberi

Afrika’nın güneyinde bulunan Angola, özellikle de turistlerin oldukça rağbet ettiği bir ülke… Angola’da çok sayıda doğa harikası yerler, ulusal parklar, kaleler ve kiliseler bulunur. Her gezginin mutlaka uğraması gereken bu güzide ülkede, gezip görebileceğiniz yerlerin listesini hazırladık.

 

Angola Gezi Rehberi

1977 senesinde Angola Ulusal Enstitüsü tarafınca, ülkenin geçmiş zamanlardaki kölelik tarihini vurgulamak amacıyla inşa edilmiş. Kölelerin, gemilerle Amerika’ya gönderilmesini tasvir eden yüzlerce eser bulunuyor. Ulusal Esaret Müzesi, Angola’nın en çok turist çeken yerlerinden biridir.

 

Silahlı Kuvvetler Müzesi

Angola Gezi Rehberi

1975 senesinde faaliyete geçen Silahlı Kuvvetler Müzesi, ’nin içerisinde yer alıyor. Angola’nın 1966 ile 1991 yılları arasında bağımsızlık mücadelesinde kullanmış olduğu askeri malzemeler sergileniyor. Özellikle silah merakı olanların Angola gezisinde, Silahlı Kuvvetler Müzesi’ni kesinlikle görmesini öneririz.

 

Angola Gezi Rehberi

Yerli halkın Kissama Milli Parkı olarak da isimlendirdiği Quiçama Ulusal Parkı, 9 bin 960 kilometrekare gibi inanılmaz bir büyüklüğü sahiptir. 1957 senesinde ulusal park statüsüne geçen bölgede, çok çeşitli hayvanlar yaşamaktadır. Fakat özellikle son 25 sene içinde kaçak avlananlar nedeniyle birçok hayvanın nesli tükenme aşamasına gelmiştir.

 

Aziz Michael Kalesi

Angola Gezi Rehberi

1576 senesinde Portekizlilerin, başkent Luanda’da yaptırdığı Aziz Michael Kalesi’nde çok sayıda tarihi eser yer alıyor. Angola gezinizde bu tarihi ve görkemli kaleyi görmenizi tavsiye ederiz. Aziz Michael Kalesi, her sene yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

 

Bir önceki yazımız olan İsrail Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Eilat, gezi rehberi ve gezilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Silahlı Kuvvetler Müzesi’nde çok güzel eşyalar var, çok eskiden de kullanılmış silah aletleri var benim biraz ilgim olduğu için her fırsatta gitmeye çalışırım.

  2. Quiçama Ulusal Parkı çok büyük ve güzel bir alan, içerisinde bir çok hayvan var ancak git gide sayıları azalıyor, kaçak avlanma yüzünden yakından bir çok hayvanın nesli tükenecek.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın