Amasra’ya gitmek için öncelikle neyle gideceğinize karar vermeniz gerek. Amasra’ya gitmek için otobüs ya da özel aracınızı tercih edebilirsiniz. Amasra’ya nasıl gidilir? Amasra’ya ulaşım sağlamak için farklı illerden gelenlerin sayısı oldukça farklıdır. Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin gibi illerden gezmeye gelenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Hangi ilden gelecekseniz, yola çıkmadan önce Amasra arası kaç kilometre olduğunu kontrol edebilirsiniz. Amasra’nın yolları virajlı olduğundan dolayı, hız limitinizde düşmeler meydana gelecektir. Bu durumu göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Amasra’ya Nasıl Gidilir

Amasra’ya Ulaşım Sağlamak

Amasra beldesine ulaşım sağlamak isteyen kişilerin, öncelikle Bartın iline gelmesi gerekir. Bartın’a ulaştıktan sonra, her 30 dakikada bir kalkan otobüsler ile Amasra’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bartın Amasra arası 16 kilometre olup, yaklaşık 15 dakikalık bir uzaklıktadır.

Eğer özel aracınız ile yola çıkacaksanız, çıkmadan önce iller arası mesafeyi mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi yolların virajlı olması hızınızı düşürecektir. Bu durumu göz önünde bulundurarak, çıkış zamanınızı ona göre ayarlayabilirsiniz.

Ankara’dan gelecek olanlar için Ankara Bartın arası 290 km’dir.

İstanbul’dan gelecek olanlar için İstanbul Bartın arası 440 km’dir.

Adana’dan gelecek olanlar için Adana Bartın arası 775 km’dir.

Trabzon’dan gelecek olanlar için Trabzon Bartın arası 845 km’dir.

Bir önceki yazımız olan Akçaabat'a Nasıl Gidilir başlıklı makalemizde Akçaabat hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın