Geçmiş tarihi yaklaşık 3 bin yıl öncesini bulan Amasra, görenleri kendine hayran bırakan doğal güzellikleri ve çok çeşitli tarihi yapılara sahip olması sebebi ile Batı Karadeniz’in cennet köşelerinden biri haline gelmiştir. Buraya gelen herkesi büyüleyen bu güzel yeri, Bartın’a gelip de görmeden dönmek olmaz. Amasra gezilecek yerler diyince ilk aklımıza gelen; Amasra Kalesi oluyor.

Kış aylarında ziyaretçilerin her ne kadar uğrak yeri olsa da, hava şartlarının sert olmasından dolayı bu aylarda ziyaret edilmesini pek tavsiye etmiyoruz. Buraya gelen ziyaretçilerin konaklamasına olanak sağlayan birçok otel ve pansiyon mevcuttur. Bunun yanı sıra kamp yapmayı seven kişiler için, kamp bölgesinin olduğunu da hatırlatırız.

Amasra Gezilecek Yer

Amasra’da Nere Gezilir?

Küçük bir belde olması ile birlikte o mis gibi havası insanı kendisine resmen hayran bırakıyor. Karadeniz bölgesinin en güzel yerlerinden biri diyebiliriz. Tarihi çarşı içerisinde gezerken çok iyi zaman geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu küçük beldede gün boyu gezmek sizi kesinlikle sıkmayacaktır. Tarihi mekanları görmek ve Ağlayan Ağacı ziyaret etmek en güzel mekanların içerisinde yer alır. Burada uzun süre zaman geçirmek isteyen kişiler, birbirinden güzel plajları gezebilir ve denize girmek için en temiz yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Amasra’ya gelmek isteyen kişilerin özellikle yaz aylarında gelmesini tavsiye ediyoruz. Bu küçük belde yaz aylarında başka bir güzel oluyor.

Bir önceki yazımız olan Didim Gezilecek Yerler Gözdesi başlıklı makalemizde Didim Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın