Avrupa kıtasının en büyük ülkelerinden bir tanesi olan tarihi ve doğal güzellikler bakımından birçok gezilecek yer barındırır. Peki ülkemizden çok sayıda göç alan ’da nereler gezilir? Hadi hep birlikte bakalım.

Berlin

Almanya’da Nereler Gezilir?

Tarih kokan yapısı ve de gece hayatı ile bilinen Almanya’nın başkenti Berlin, kesinlikle ziyaret etmeniz yerlerden birisidir. Dapdar yapılan sokakları ve sanat etkinlikleri ile kendine hayran bırakıyor bu şehir. 1989 senesinde Berlin Duvarı’nın yıkılmasından sonra dünya çapında ünü bir hayli artmış olan Potsdamer Meydanı ’da ziyaret listesine kesinlikle girmeli. İsterseniz son derece lüx mağazalarda gezinebilirsiniz isterseniz de caddelerde tarihi yapıyı hissedebilirsiniz.

Bellevue Sarayı, Berliner Dom, Olympiastadion, Brandenburg Kapısı ve de Charlottenburg Sarayı benzeri son derce mimari açıdan zengin olan yerleri de keşfe çıkabilirsiniz.

Frankfurt

Almanya’da Nereler Gezilir?

Almanya’da yer alan zengin şehirlerden sadece bir tanesidir Frankfurt. Burada sanatla alakalı olan tüm yerleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu şehir ziyaretçilerini en çok kültür alanında çekmeyi başarıyor. Şehrin etrafı Main Nehri ile çevrilidir. Burada St. Paul Kilisesi ve Goethe’nin Evi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Münih

Almanya’da Nereler Gezilir?

Burası Bavyera eyaletinin başkenti olarak da biliniyor. İlginç olarak BMW Müzesi, Frauenkirche ve Munich Residenz gibi yerleri gezebilirsiniz. Burada Oktoberfest ile bira festivaline de katılabilirsiniz.

Hamburg

Almanya’da Nereler Gezilir?

Burası da tarihi bir yapıya sahip şehir. Konsolosluk sayısı nedeni ile Dünyaya Açılan Kapı olarak nitelendiriliyor. Elbe ve Alster nehirleri arasında kurulmuş olan bu şehir doğa güzellikleri ile de kendini hayran bıraktırıyor.

Heidelberg

Almanya’da Nereler Gezilir?

Neckar Nehri tarafından iki ayrılıyor burası ve tarihi bir köprü ile de eşsiz bir manzara sunuyor ziyarete gelenlere. Bu şehrin tarihi ise Roma Dönemi’ne kadar uzanıyor. Tarih severler mutlaka bu şehri ziyaret etmelidir.

Bremen

Almanya’da Nereler Gezilir?

Burası kültürel bir liman şehri olarak biliniyor. Ünlü Bremen mızıkacılarının geçtiği şehir olması nedeni ile de ziyaret edilebilir. Şehirde çok sayıda heykel ve anıt da yer alınmaktadır.

Köln

Almanya’da Nereler Gezilir?

Spor faaliyetleri, festival ve eğlenceleri, müzeleri ve de çikolataları ile ünlü olan bir şehir Köln. Burada Çikolata Müzesi, Köln Katedrali, Ludwig Müzesi, Richartz Museum gibi yerleri ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz.

Düsseldorf

Almanya’da Nereler Gezilir?

Avrupa içerisinde önemli bir finans merkezi haline gelen bir şehirdir Düsseldorf. Burada Doğa Tarihi Müzesi, Benrath Müzesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Meksika Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Güney Amerika Gezi, meksika ve Meksika Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Hi. I have checked your neyerdenegokte.com and i
    see you’ve got some duplicate content so probably it
    is the reason that you don’t rank high in google. But you can fix this
    issue fast. There is a tool that creates articles like human, just
    search in google: miftolo’s tools

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın