’ da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Muğla’ nın Akyaka ilçesi tatilciler için bir çok etkinliği bir arada bulabilecekleri beldelerden bir tanesi. Hadi Akyaka gezimize başlayalım!

Kıtesurf İçin Dünyanın En İyi Aktivite Noktası

Kıtesurf öğrenebileceğiniz en iyi noktalardan bir tanesi de Akyaka’ dır. Burada koskoca bir koy vardır ve termal rüzgarlar her zaman aynı ideal ölçülerde esmekte. Denizi sığ ve kumluk olması ise sizler için bir nevi alternatif.

Kano il Amazonlardayız

Akyaka’ ya gittiyseniz görmeden gelmeyeceğiniz bölgelerden bir tanesi de Amazon adı verilen sazlık. Akçapınar Köyü’ nde bulunan Akçapınar Tostçusu’ nun yakınından gayet makul bir fiyat ile kano kiralayarak kano ile arasında kalan bölgeyi kano ile gezerek seyahat edebilirsiniz.

Kendinizi Azmak’ a Teslim Edin

Her ne kadar bu aktivite tekne trafiği dolayısıyla biraz tehlike oluştursa da teknecilere danışarak kendinizi Azmak’ ın serin sularına bırakın. Bu aktivite kapsamında bilmeniz gereken bir kaç öneride bulunmak isteriz.

Akyaka' da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Suyun serinliği sizi korkutmasın havanın sıcaklığı ile suyun soğukluğunun dengeyi sağlaması suya girdikten sonra kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Uzun süre ringo üzerinde duracağınız için ilk suya girerken komple her yerinizi suya sokmayın. Aksi takdirde üşüyebilirsiniz.

Yanınıza bir adet şapka alın. Bu sayede çok sıcak olursa şapka sayesinde kendinizi bir nebzede olsa korumuş olursunuz.

Azmak’ ın içerisinde ördekler bulunmaktadır. Eğer onlara doğru su atarsanız ördekler kaçacaktır.

Akyaka' da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Tekne Turuna Çıkın ve Tenhalara Sızın

Özellikle hafta sonu ziyaretçisi iseniz Akyaka merkez sizlere kalabalık gelecektir. Bunun için sizlere Akçapınar’ a gitmenizi öneririz. Bu bölgede de yine Akyaka’ da olduğu üzere su kenarı restoranlar ve otel gibi işletme alanları bulunmamaktadır. Kite Zone’ e çıkarak doğa ile baş başa kalacağınız sessiz ve sakin bir akarsu içerisinde tekne turu yapabilirsiniz.

Yeşilin İçinde Doyulmayan Bisiklet Turu

Yıl boyunca bisiklet kiralayarak yeşilin arasında kaybolacağınız Akyaka’ da gezerek bol oksijenli bir gün geçirebilirsiniz.

Akyaka' da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Bir önceki yazımız olan Bodrum Bölgesinin Maldivleri Orak Adası başlıklı makalemizde bodrum ve orak adası hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın