’a nasıl gidilir? Her köşesi ayrı bir güzellik olan Türkiye’de gezilip görülecek yerler o kadar çok ki; o cennet yerleri gezmeye de görmeye de doyum olmaz! O güzel yerlerden biri de; Türkiye’nin kuzey kısmında bulunan Karadeniz bölgesinin kıyı şeridinde yer alan Trabzon ilçelerinden biri olan Akçaabat’tır. Akçaabat nerede diye merak edenler yazımızı okumaya devam edin.

Akçaabat'a Nasıl Gidilir

Akçaabat’a Nasıl Gidilir

Trabzon’un batısında bulunan Akçaabat, Trabzon iline yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım olarak, karayolundan yılın her mevsimi Akçaabat’a ulaşım kolayca sağlanmaktadır. Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Düzköy ve Maçka ilçelerine sınır olarak bağlı olan Akçaabat ilçesi; herkesi kendisine hayran bırakan güzelliklerinin yanı sıra en çok köftesi ile meşhurdur.

Akçaabat'a Nasıl Gidilir

Akçaabat Yol Tarifi

Akçaabat’a nasıl gidebilirim? Diye soracak olursanız; söz konusu ilçeye ulaşım için Trabzon’dan geçmeniz gerekmektedir. Çünkü Trabzon üzerinden gitmeniz çok daha kolay olacaktır. Trabzon’a gelmek için karayolunu ya da hava yolunu kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinizdir. Bazı kişiler o güzel manzara eşliğinde karayolu ulaşımını tercih etmektedir. Trabzon’a geldikten sonra, güzel ilçeye gitmek için şehir içi dolmuşlarını tercih edebilirsiniz. 25 dakikalık yolculuğun ardından ulaşmış olacaksınız. Buraya gelmişken; muhakkak köftesini, muhlamasını ve Trabzon ekmeğini tatmadan dönmemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Akçaabat Gezilecek En Güzel Yerlerden Biri başlıklı makalemizde Akçaabat hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın