ilçesi Trabzon iline bağlı olup, en yüksek nüfusa sahip içlerinden biridir. Akçaabat’ı gezmek isteyen birçok insan, öncesinde burayla ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Akçaabat, çok eski yıllara dayanan bir yerleşim yeridir. Bu ilçenin en eski adının: Platana olduğu bilinir. Bu ismin Yunanca karşılığı ise; Çınar ağacı olarak geçer. Doğal güzelliğinin yanı sıra, birçok faktörlerden dolayı insanlar buraya akın etmeye başlamıştır. Başta köftesi olmak üzere, eşsiz lezzetlerinin olduğunu söylemek gerekir.

Akçaabat Gezilecek En Güzel Yerlerden Biri

Akçaabat’ta Nerede Konaklanır?

Bu güzel ilçeye gelmeye karar verenlerin en çok merak ettiği konu; Akçaabat’ta nerede kalınır, sorusudur. Burada birbirinden güzel otellerin yer almasının yanı sıra, tarihi konaklama yerlerinin olduğunu da söylemek isteriz. Bunlardan en önemlileri, Osmanlı Konakları’dır. Merkezde bulunan bu konakta kalabilir ya da buna benzer yerlerden birini tercih edebilirsiniz. Şehir ortamından sıkıldıysanız, yüksek yaylanın tepesinde bulunan konaklama yerlerini tercih edebilirsiniz. Bazı kişiler, doğa ile iç içe olmak ister. Sizde bu kişilerden biriyseniz; işte bu tavsiyemiz tam size göre..

Akçaabat Gezilecek En Güzel Yerlerden Biri

Eğer Akçaabat’a geldiyseniz aklınıza gelen ilk soru; Akçaabat’ta nerede gezilir, sorusu olacaktır. Burada ilk gezmeniz gereken yerler; Orta Mahalle ve Sera Gölü olmalıdır. İlerleyen günlerde bu konuya daha detaylı bilgiye yer vereceğiz.

Bir önceki yazımız olan Gölyazı Köyü Ulaşım Yolu başlıklı makalemizde Gölyazı Köyü’ne nasıl gidebilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın