Afyon şehri gerçek anlamda bizlere eskiyi yansıtmayı çok iyi başarıyor. Tarihi bakımdan bir çok zengin yere sahip olduğunu söylememiz gerek. Yıllar boyunca, saymakla bitirilmesi mümkün olmayan medeniyetlere, ev sahipliği yapmış bir yerdir. Afyon şehri, birçok güzellikleri sunmayı başarıyor ve bunun yanı sıra farklı ortamları da bir arada görmemiz oldukça mümkün. Kaplıcaları, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve müzeleri gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Bunun yanı sıra yöresel yemeklerinin lezzeti zaten tartışılmaz! Buraya gelen kişiler, dönüşte yöresel lezzetlerden mutlaka bir paket yaptırıyor. Her tarafı tarih kokan bu antik şehrin birçok yerinde tarihi kalıntı görmek mümkündür. Termal suları ile de meşhur olan Afyon şehrinde zaman geçirmek; gerçekten çok keyiflidir.

Afyon Gezilecek Yerler

Afyon’a gelenlerin en çok sorduğu soru; Afyon’da gezilecek yerlerin nereler olduğudur. Buraya gelenler için gezebilecekleri o kadar çok yer var ki; neredeyse saymakla bitmez diyebiliriz. Öncelikle ahşap yapıya sahip olan Ulu Cami ziyaretini gerçekleştirebilirler. Afyon kalesi, oldukça güzel bir yerde bulunur. Yüksek kayalıkların üzerinde bulunan bu kaleyi; mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Zaten Afyon’a gelip de burayı gezmeden dönmek, mümkün olamaz. En önemli yerlerinden biri olan, Arkeoloji Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Tabiat harikası olarak bilinen Frig vadisi, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ayrıca, İscehisar Peri Bacaları ve Kaplıcaları görmeden buradan ayrılmaya karar verenler, büyük hata etmiş olur.

Afyon Şehrini Gezmek

Afyon Gezilecek Yerler

Afyon şehri insanı kendinden alıp, başka diyarlara götürmeyi gerçekten çok iyi başarıyor. Buraya gelmeye karar veren kişiler, burada en az 1 hafta tatil yapmalıdır. O kadar yeri gezip görmek için, kısa bir zaman yeterli olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yıldız Koyu Gökçeada başlıklı makalemizde Yıldız Koyu hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: afyon gezilecek yerler

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın