Adım Adım Santa Monica-3
los-angeles

gezi planınız için ihtiyacınız olacak tüm bilgileri sizinle paylaşmayı bu yazımızın sonunda tamamlamış olacağız. Daha önceki yazılarımızda gezi planınıza eklemeniz gereken lokasyonlardan, şehrin tarihinden, yapılabilecek aktivitelerden, alışveriş imkanlarından bahsetmiştik.
Bu yazımızda Santa Monica’da kültür ve sanatı inceleyerek kaldığımız yerden devam edelim.

Kültür Sanat

Adım Adım Santa Monica-3
kültür sanat

75’i aşkın müze ve sanat galerisi barındıran Santa Monica adeta kültürle beslenen bi şehir. Sokaklarda pek çok kamusal sanat eseri, heykel görebileceniz gibi çok sayıda sokak sanatçısı da görebilirsiniz. Bu durum da şehrin kültürle iç içe olduğunu, sanatı yalnızca duvarlar arasına sıkıştırmadığının bir göstergesi.

Santa Monica’da görülmesi gereken sanat galerilerinden biri New York City galerisinin bir parçası konumundaki, 35 galeri barındıran eski bir tren deposu olan L&M Arts. Burada yaz aylarında hareketli etkinlikler, çiftçi pazarları ve yaz konserleri düzenleniyor. Kaçırmamak için Santa Monica gezi planınız süresinde buradaki etkinlik takvimini inceleyebilirsiniz.

Yeme İçme

Organik ve sağlıklı beslenme konusunda öncü şehirler arasında yer alan Santa Monica, tabiri caizse uluslarası bir beslenme merkezi. Gün boyunca bolca hareket edeceğiniz için kaybedeceğiniz enerjiyi şehrin sunduğu pek çok alternatifi değerlendirerek lezzetli bir şekilde geri kazanabilirsiniz.
Yemek yerlerinin yoğun olduğu bir yer Pacific Park’ta bulunan yemek kortu iken iskelede de pek çok lezzetli seçenek var. Bu seçeneklerden biri Karidesli Co. Tercihinizi deniz ürünlerinden değil de Meksika lezzetlerinden yana kullanmak isterseniz Mariasol Cocina Mexicana‘ya da uğrayabilirsiniz. Pier Burger‘de ise risksiz lezzetli klasik bir hamburgerin tadını çıkarabilirsiniz. Rusty’s Surf Ranch‘te eşsiz deniz ürünlerinin ve Amerikan mutfağının tadına deniz esintileri ve enerjik canlı müzikler eşliğinde varabilirsiniz. Biraz serinlemek isterseniz atlıkarınca binasınınki tezgahıyla Soda Jerks‘te nostaljik görünümlü sundea yiyebilirsiniz. Aile işletmesinde samimi bir atmosferde yemek yemek size kendinizi daha iyi hissettirecekse The ‘ın çiftlikten masanıza gelen lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Adım Adım Santa Monica-3
Santa Monica

Bir önceki yazımız olan Antalya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde antalya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın