Santa Monica gezi planı oluşturabilmeniz için ihtiyacınız olabilecek bilgileri adım adım vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Adım Adım Santa Monica yazımızda başladığımız şehirde yapılabilecek aktiviteleri incelemeye devam edip alışveriş yerlerine göz atacağız.

Akvaryum

Tarihi Carousel’in altındaki plajda yer alan Santa Monica Pier Akvaryumu, uygulamalı sunumlar ve interaktif seminerleriyle “Heal the Bay” programının bir parçası olarak ziyaretçilerinde çevre koruma konusunda farkındalık kazandırıp ilham verme amacıyla kurulan bir oluşum.
Adım Adım Santa Monica-2

New York Trapez Okulu

Santa Monica İskelesi’nde dolu dolu eğlenceli bir deneyim yaşamak isteyenlere hizmet eden bir okul New York Trapez Okulu. Türlü heyecan yaşamak isteyen herkese fırsat sunan okulda 10 kişilik gruplarla 2 saatlik dersler veriliyor. Daha önceden deneyim sahibi olmayı önemsemeyen New York Trapez Okulu adrenalin yaşamak isteyenler içim muazzam bir fırsat.

Okyanus Kıyısında Yürüyüş

Pier’den güneye dek uzanan geniş yürüyüş parkuru mağazaların ve restoranların ışıklandırmalarıyla ışıl ışıl bir yürüyüş deneyimi yaşatıyor. Çocukların ilgisini ise yürüyüş parkurundaki çimler üzerinde bulunan interaktif ejdera kafası çekiyor.
Adım Adım Santa Monica-2

Carousel

Philadelphia Toboggan Company atlıkarıncası 1922 yılında inşa edilmiş. Bu altıkarınca 1917 yılından beri Looff Hipondromunda bulunan ünlü Santa Monica İskelesinde yer alıyor.

200’den fazla klasikten moderne pek çok oyun ve turistik mekanla dolu olan Playland Arcade’de çocuklar Dans Devrimi ile eğlenirken yetişkinler PacMan oynayabiliyor.
Adım Adım Santa Monica-2 Neredeyse her oyun her yaş grubu açısından oynanabilir özellikte. 21. yüzyıl çocuklarının bilmediği pek çok oyunu keşfedebilecekleri bu eğlenceli yerde ailecek çok keyifli vakit geçirilebilir ve fotoğraf kabinlerinde anı olarak saklanabilecek fotoğraflar çekilebilir.

Balık Tutma 🎣

Santa Monica’da sıkılabileceğiniz pek vaktiniz olmayacak olsa da sıkılırsanız ya da sakin bir aktivite yapmak isterseniz iskeleden olta ve yemlerden satın alıp yerel halkla ve kendiniz gibi turistlerle birlikte balık tutabilirsiniz.
Adım Adım Santa Monica-2

Route 66

Route 66’in resmi olarak Batı Terminali olarak atandığı 2009 yılından itibaren Santa Monica’da yürüyüşüne son veren yürüyüşseverler Santa Monica Ziyaretçi Merkezlerinden herhangi birinde tamamlama sertifikası alıp “Yolun Sonu” tabelasında fotoğraf çekilebilirler.
Adım Adım Santa Monica-2

Santa Monica’dan Alışveriş Yapmak

Dünyaca ünlü markalardan ya da yerli tasarımcılardan alış veriş yapmak istiyorsanız Santa Monica her iki isteğinize de hizmet edebilen, yürüyüş mesafesinde pek çok mağaza barındıran bir cennet tabiri caizse.
Santa Monica’daki alışveriş imkanlarıyla ışıldayan yerlerde şehrin şık sofistike tarzını yansıtan pek çok butik bulunuyor.
Gelin şehirdeki popüler alışveriş yerlerini inceleyelim.

Third Street Promenade

Adım Adım Santa Monica-2

Şehrin plajlarına yalnızca birkaç adım uzaklıktaki Third Street Promenade açık havada haftalık çiftçi pazarını, sokak sanatçılarını, çeşitli mağazaları bünyesinde barındıran sıkılmadan uzun saatler boyunca gezebileceğiniz bir yer.

Santa Monica Place

Pasifik Okyanusu manzaralı terasında kahve yudumlayabileceğiniz üç katlı Santa Monica Place içinde Tiffany & Co, Burberry, Emporio Armani, Louis Vuitton, Micheal Kors gibi mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezi.Adım Adım Santa Monica-2

Farmers Market

Santa Monica’nın çiftçi pazarı olan Farmers Market içinde taze ürünler, çiçekler, çeşit çeşit peynirler, etler, balıklar, kuruyemişler bulunduran ve Travel + Leisure tarafından ülkenin en iyi çiftçi pazarı olarak adlandırılan bir alışveriş noktası.
Adım Adım Santa Monica-2

Seyahatinizde sevdiklerinize hediye almak isterseniz Santa Monica İskelesi bu isteğinize cevap verecektir. İskelede pek çok stand, Pier Shop ve Ziyaretçi Merkezi bulunuyor.
Adım Adım Santa Monica-2 66-to-Cali’den tarihi Route 66 temalı hediyeler,
Carousel Hediyelik Eşya Mağazası’ndan Looff Hipodromu’ndaki tarihi atlıkarınca temalı hediyeler,
Marlene’s Beachcomber’dan çok çeşitli Santa Monica temalı hediyeler,
Oatman Rock Shop’tan renkli kristaller, deniz kabukları, karpostallar satın alabilirsiniz.

Bu yazımızı burada noktalarken bir sonraki yazımızda Santa Monica’da kültür ve sanat, yeme içme, gece hayatı, perili turlar gibi pek çok farklı konu hakkında bildiklerimizi aktaracağımızı söylemeliyiz.
Dileriz ki gittiğinizde yabancılık çekmezsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adım Adım Santa Monica başlıklı makalemizde Muscle Beach, Pacific Park ve Pier hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın