Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan , 2016 verilerinde Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok yönü ile dikkat çeken en önemli şehirler arasında yer alan , sıcakları, kebabı ve tarihi güzellikleri ile dikkat çekiyor. Enfes yemekleri bulacağınız ’ya ulaşım da oldukça kolay olup, günübirliğine bile gidip gelebileceğiniz olağan üstü güzellikleri ve renkleri barındıran illerimiz arasında yer alıyor. Akdeniz ikliminin sıcaklığını yaşayacağınız özellikle sıcak yaz günlerinde gölgede bile zor durulduğu ilimiz, doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Özellikle gezilecek yerler bakımından Adana’ya geldiğinizde birçok güzelliği bir arada görmek isterseniz, önceden planlı ve programlı çalışma yaparak Adana da nerelere gidebilirsiniz ve gezebilirsiniz diye çalışma yaparak şehrin tadını çok daha güzel çıkarabilirsiniz.

Adana Gezi Rehberi

Adana Kebapçılarına Uğramadan Dönmeyin

Eğer siz de kebap yemeyi seviyorsanız, şehrin en özel restoran ve kebapçılarına giderek enfes kebapların tadına mutlaka bakmalısınız. Adana’ya ilk geldiğinizde öncelikle kebabın tadına yerinde bakmak için bir kebapçıya giderek acılı ya da acısız kebabın tadına bakarak enfes lezzeti yerinde yemelisiniz. Karnınızı doyurduğunuzda yapmış olduğuz plan çerçevesinde gezilecek yerler planınıza uyarak muhteşem vakit geçirebilirsiniz.

Adana Gezi Rehberi

Adana Da Gezilecek Birçok Yer Bulabilirsiniz

Adana merkez camii mimari yapısı ve estetik görünümü ile birçok kişinin ilgisini çekiyor. Alman yani Varda köprüsüne giderek doğal güzellikleri yerinde gözlemleyebilirsiniz. Adana merkez parkı ise Adana’nın Taksim’i gibi birçok kişinin 7/24 ziyaret ettiği ve güzel vakit geçirdiği noktalar arasında yer alıyor. Tarihi camileri ve mimari yapıları ile siz de Adana’ya giderek keyifli ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Siz de gezilecek yerler araştırması yaparak Adana da güzel ve keyifli vakit geçirmek isterseniz, doğal güzelliklerinden tutunda tarihi zenginliklerine kadar birçok yönü ile adana da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Adana Gezi Rehberi

Adana kış aylarında serin yaz aylarında ise sıcak iklimi ile dikkat çeken bölgelerimizden biri olup, siz de Adana da unutulmaz bir gezi planlaması yapabilirsiniz. Sıcak kanlı insanları ile Adana dört mevsim gezilecek birçok yönü ile Türkiye’nin en önemli illeri arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Philadelphia Gezi Rehberi 2 başlıklı makalemizde philadelphia gezi rehberi, Philadelphia gezilecek yerler ve philadelphia tarihi yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın