, sakinliğin ve huzurun ta kendisidir. İstanbul’un kalabalık yaşamından sıkıldığımız anlar çok olmuştur. O trafiğin yoğunluğu, bazen üzerimize doğru gelmeye başlar ve bu durumdan dolayı bizlerde bir süre sonra bu şehirden kaçmak isteriz. İki üç günlüğüne de olsa, uzaklaşıp kafa dinlemek isteriz. İşte tam bu sırada aklımıza, trafiğin olmadığı huzurlu bir yer olan Adalar gelir. İstanbul’da gezilecek yerler arasında, en iyi yerlerden biri de kesinlikle Adalardır. İstanbul’dan Adalara gitmek ve gezmek insanı birçok stresten kurtarıyor ve rahatlatıyor.

Adalar İstanbul’un Göz Bebeği

Adalar Huzurun Ta Kendisi

İstanbul’da bulunan Büyükada, Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada gibi yerleşim yerleri, stres atmak ve güzel zaman geçirmek isteyenleri ağırlıyor. Tarihi gezintilere yer veren Adalar, birçok yabancı turistin uğrak yeri olmuş durumdadır. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, mutlaka adaları ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Adalar İstanbul’un Göz Bebeği

Adaya, ayağını basan kişilerin ilk dikkatini çeken, motorlu taşıtların burada bulunmaması oluyor. Bu gibi araçların yer almaması ile temiz havaya hakim olan Adalar, birçok insanın tercihi olmaktadır. Adalarda bulunan restoranların hepsi birbirinden güzel olup, kendi kültürlerini yaşatmaya devam ediyor. Yemek sonrası Ada içerisinde bulunan cadde üzerinde yürümek, insana ayrı bir keyif veriyor. Sizi karşılayacak olan dondurma dükkanlarında, kısa bir mola vermenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Gölyazı Köyü Görülmeye Değer başlıklı makalemizde Gölyazı köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın