Lüksemburg Gezi Rehberi

 

Lüksemburg, 82 kilometre uzunluğunda, 57 kilometre genişliğinde küçücük bir ülkedir. Ancak buna rağmen doğal güzelliklere sahip son derece şirin ve sakin bir yerdir. Dolambaçlı nehirleri, yeşilin her tonunu görebileceğiniz vadileri ve saatlerce sıkılmadan izleyebileceğiniz dağları ile doğa harikası bir ülkedir. Şimdi sizlere Lüksemburg seyahatinizde gezip görebileceğiniz yerlerin listesini paylaşacağız.

 

Lüksemburg Şehri

 

Lüksemburg’un başkenti de aynı isime sahiptir. Büyük Düklük Sarayı, tarihi yapıları, taş sokakları, eski kiliseleri ile ziyaret eden turistleri mest ediyor. Lüksemburg şehri Almanya, Belçika ve Fransa’nın tam ortasında kaldığı için tarih boyunca birçok büyük savaşa tanıklık etmiştir.

 

Vianden

Ortaçağ şehirlerinden biri olan Vianden, örme taş sokakları ve özellikle de tepesinde yer alan kalesi ile birçok Avrupa şehrini, güzelliği ile kıskandırmakta.

 

Müllerthal

 

Küçük İsviçre olarak da bilinen Müllerthal, ilginç kaya formasyonları, cam gibi berrak dereleri ve derin ormanları ile doğa yürüyüşü yapmak ya da huzur bulmak için ideal bir yer. Ayrıca birçok kişi kaya tırmanışı da yapmaktadır.

 

Echternach

Echternach, Müllerthal’in doğusunda yer alıyor. Lüksemburg’un en eski şehri olarak bilinen Echternach de 7. Yüzyıla ait St. Willibrord Bazilikası e Benedictine Manastırı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Her hafta salı günü oldukça renkli ayinlere ev sahipliği yapmaktadır. Müllerthal şehrinde olduğu gibi dağlar, tepeler, yemyeşil ovaları ile cennet gibi bir yer.

 

 

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın