, pek çok insanın hayatında sadece bir defa gerçekleştirdiği önemli tatillerden bir tanesi. Bu yüzden bu tatilde gidilecek yerin de bu duruma yakışır olması gerekiyor. Ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da balayı tatili geçirebilecek pek çok sayıda yer var. Mevsime göre bu yerlerden bir tanesi seçilip eşsiz bir balayı geçirmek mümkün.

Seyşel Adaları

Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer

Yeterli bütçesi olanlar için Seyşel Adaları son derece yerinde bir seçenek olacaktır. Hint Okyanusunda bulunan bu takım adalar, gerek kumsalları, gerekse turkuaz renkli deniziyle eşsiz bir balayı geçirmenizi sağlayacak. Burada yapacağınız tatili bir ömür boyu arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz.

Venedik

Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer

İtalya deyince iki yer tatil yapmak için uygun. Bunlardan bir tanesi Roma, diğeri ise Venedik. Ancak Venedik’i daha cazip hale getiren elbette ki gondolları. Burası balayı tatili için uygun şehirlerden bir tanesi. Sadece yaz dönemlerinde biraz kalabalık oluyor.

Paris

Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer

Romantizmin başkenti Paris de balayı tatili için en uygun yerlerden bir tanesi. Eifel Kulesi gibi pek çok tarihi esere de sahip olan bu şehir yılında her dönemi aşıkların uğrak noktalarından bir tanesi oluyor. Siz de burada yapacağınız balayı tatilinizi güzel anılarla sonsuza dek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bora Bora

Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer

Avrupa sizin için sürekli gittiğiniz yerler arasındaysa eğer çok daha uzak yerlere gitmek elbette balayı tatili için yerinde bir karar olacaktır. Bu sayede belki hayatınızda bir defa görebileceğiniz bir yeri de bu şekilde keşfedebilirsiniz. Pasifik Okyanusu’nda bulunan Bora Bora turkuaz rengi denizi ve eşsiz tabiatıyla sizi kendisine hayran bırakacak.

Santorini Adası

Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer

Çok fazla uzağa gitmek istemeyenler için de elbette balayı tatili geçirebilecekleri güzel yerler var. Bunlardan bir tanesi de Yunanistan’ın Santorini Adası. Burası balayını geçirmek isteyen çiftlerin uğradığı en önemli yerlerden bir tanesidir. Santorini’nin gece hayatı balayı tatilinize renk katacak.

Bir önceki yazımız olan Dünya Üzerindeki En Güzel Plajlar başlıklı makalemizde Dünyadaki görülmesi gereken plajlar, dünyanın en güzel plajları ve En güzel plajlar hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın