Yılbaşı yavaş yavaş yaklaşırken bu yılbaşında insanlar 3 gün de olsa bir yerlere gitmenin fırsatını aramaya başladılar. Tabi ki bu durum biraz da bütçe ile ilgili. Yeterli bütçesi olanlar için yılbaşını kutlamak için gidebilecekleri çok fazla seçenek mevcut.

Yılbaşına farklı bir ülkede girmek isteyenlerin ilk tercihlerinden bir tanesi Amsterdam. Yılda 5 milyon kişiyi ağırlayan Amsterdam çok küçük bir balıkçı kasabasıyken günümüzde en sıra dışı kentler arasında en üst seviyede yer almakta. Avrupa şehirleri arasında mimari yapısı, köprüleri ve kanalları sebebiyle parmakla gösterilen Amsterdam, gece hayatıyla da son derece ün salmış Avrupa şehirlerinden bir tanesi. Amsterdam da sizi farklı bir yılbaşı akşamı bekliyor.

Yılbaşı 'nda Nereye Gidilir?

Soğuktan şikâyet ediyorsanız ya da yeni yıla biraz daha ılık bir iklimde girmek isterseniz Dubai de sizin için bir seçenek olabilir. Karlar altında yeni yıla girmek artık sizin için sıradan bir durum ise belki bir plajda güneşlenerek yeni yıla girmek isteyebilirsiniz.

Tarihi Şehirler

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesi olan Roma’da yeni yıla girmek herkesin yaşaması gereken bir deneyim. Tarihi bir dokunun içinde havai fişeklerle birlikte yeni yıla son derece renkli gösterilerle girmek isteyenler için Roma doğru bir seçim olacaktır. Her yıl olduğu gibi yeni yıl kutlamaları ünlü Navona Meydanı’nda yapılmakta.

Yılbaşı 'nda Nereye Gidilir?

Son zamanlarda adı çeşitli olumsuz sebeplerden dolayı gündeme gelmiş olsa da bu olumsuzluklar Barcelona’da yeni yıla girmek için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Burası tarihi ve kültürü ile Türklerin çok fazla ilgisini çeken bir şehir. Yılbaşı yemeğinden sonra sizde tüm Barcelonalılar gibi sokaklara çıkıp yeni yılın gelişini herkesle birlikte kutlayabilirsiniz. Ancak daha modern eğlenceler isteyenler gece kulüplerine de gidebilirler.

Bir önceki yazımız olan Hollanda ve Fransa’nın Paylaştığı St. Maarten Adası başlıklı makalemizde Maho Plajı nerede, St. Maarten Adası hava alanı ve St. Maarten Adası nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın