Tatil merkezleri olarak Marmara Bölgesi, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nden aşağı kalmıyor.  anlamında son derece zengin.

Marmara Bölgesinin hem Ege hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı bulunmasından dolayı tatil merkezi seçenekleri de son derece fazla. İnsanlar tarafından ilgi gören en önemli yerlerden bir tanesi de Yalova – Çınarcık’ta bulunan Erikli Yaylası. Buranın en büyük özelliği ise yaylanın tam ortasından bir ırmağın geçmesi. Bu sayede doğa ile tam anlamıyla iç içe bir tatil geçirmek mümkün. İstanbul’a yakın olduğu için de burada oturan insanların sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi. Bu bölgede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise cep telefonlarının kullanım dışı olması.

Marmara Bölgesi Tatil Yapılacak Yerler

İzmit, pek çok kişi için bir tatil bölgesi olarak görülmeyebilir ancak Kuzu Yaylası, İzmit’in en önemli tatil yerlerinden bir tanesi. Marmara Bölgesi tatil yapılacak yerler arasında olan Kuzu Yaylası, isterseniz ailenizle, isterseniz arkadaşlarınızla gelip tatil yapabileceğiniz güzel bir yer. Kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi burada bulunan tesislerden de faydalanabiliyorsunuz.

İstanbul ve Çanakkale’de Tatil

Marmara Bölgesi tatil yapılacak yerler denildiği zaman insanın aklına ilk gelen yerlerden bir tanesi de Şile. Burada bulunan İstanbul Kamp alanında dilerseniz çadırda, dilerseniz de burada bulunan bungalov evlerde kalabilirsiniz. İstanbul Kamp yaklaşık 100 çadırlık bir alana sahip. Bununla birlikte çadırda konaklama yapmak isteseniz de öncesinde rezervasyon yaptırmak son derece önemli. Özellikle hafta sonları kalabalık olan bir merkez.

Marmara Bölgesi tatil yapılacak yerler arasında bir diğer merkez ise Çanakkale-Ayvacık sınırları içerisinde bulunan Derya & Deniz adını taşıyan tesis. Tamamıyla zeytin ağaçları arasında bulunan bu tesis, aynı zamanda bölgede bulunan turistik yerlere de son derece yakın bir konumda. Asos Antik Kenti ve Asos Antik Tiyatrosu bu bölgeye çok yakın. Derya & Deniz için bu bölgeye gelenler aynı zamanda Kaz Dağları’nı da gezebilirler.

Bir önceki yazımız olan Buz Gibi Deniziyle Ünlü Akçay başlıklı makalemizde Akçay hangi ile bağlı ve Akçay nerede? Akçay'a Nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın