23 Nisan tatilinde gidilecek yerler nedir? 23 Nisan çocukla gidilecek tatil önerileri nelerdir? sualleri 23 Nisan yaklaştıkça bütün veliler doğrulusunda merakla aranılıyor. Yazımızda sizler için 23 Nisan’da çocukla gidilecek yerleri hazırladık.  İşte 23 Nisan tatilinde gidilecek yerler, çocukla gidilecek tatil önerileri…

Ankara   :Modern, sakin ve derli toplu yapısıyla ilgi çeken başşehir Ankara, gezip görülmesi lüzumlenen ehemmiyetli yerleriyle 23 Nisan tatilinin uğrak noktası. Başkent Ankara dendiğinde akla öncelikle Anıtkabir geliyor. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’e adanmış abide mezarın Türk milleti için ayrı tek yeri var. olmasının yanısıra heykelleri, Atatürk ve Kurtuluş Muhabereyi Müzesi, Şeref Holü, Mozole gibi bölümleriyle ziyaretçilerin alakasını çekmekte.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Anıtkabir

Burada heykellerle süslü Aslanlı Yol’dan geçip merasim alanını ziyaret edebilir, Mozole önünde hürmet duruşu yapıp Özgürlük ve Hürriyet kulelerini yakından inceleyebilirsiniz.
Ulusal kurtuluş mücadelemizi yakından hissetmek, savaşları realite görüntülerle seyretmek, Atatürk’ün eşyalarına göz atmak için müzeyi gezmeyi unutmamalısınız. 23 Nisan’da çocuklarınızı bu kalifiye günü onlara hediye eden Ata’larıyla buluşturmaktan henüz güzeli olamaz.Ankara’da çocuğunuzun alakasını çekebilecek yerlerden bir tanesi de Ankara . Geçmiş dönemlere ilişkin farklı oyuncakların yer aldığı oyuncak müzesinde çocuklarınız eğlenceli anlar geçirebilir

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Oyuncak Müzesi

Kapadokya :Ülkemizin en turistik illerinden bir tanesi olan, Peri bacalarıyla meşhur , çocukla gidilebilecek yerlerin başında geliyor. 23 Nisan ve ilkbahar turları arasında epey tanınmış olan ’ya gittikçe çocuklarınızla beraber ülkemizin tabii ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Ürgüp, Avanos, Göreme gibi seviye mekanları ziyaret edebilir, peri bacaları ve çanak-çömlek örneklerini inceleyebilirsiniz.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler

Kapadokya’nın ehemmiyetli merkezlerinden bir tanesi olan Ürgüp’te çoğu tarihi mekan sizi bekliyor. 11.yüzyıldan kalma Temenni Tepesi Türbeleri ve Altı kapılı Türbe görülmeye kıymet yerlerden. Binlerce turistin görmek için sabırsızlandığı, Ürgüp’ün en meşhur yapılarından bir tanesi olan Asmalı Konak’ı da gezi listenize dahil etmeyi unutmamalısınız. Balon sefası yaparak neşe içerisinde anı resimleri da çektirebilirsiniz.

Amasra :Tarihi yapıtları ve tabii güzellikleriyle kişiyi büyüleyen ,  23 Nisan’da gidilebilecek en uygun yerlerden biri. Köklü tek geçmişe sahip ’da çoğu tarihi yapı yer alıyor. Müzesi, Kalesi, Osmanlı Hamamı, Bedesten Anıtı, Direkli Kaya, Cenova Şatosu kentte görülmesi lüzumlenen yerlerden kimileri. Göldere Şelalesi ve Gürcüoluk Mağarası ise kentin tabii güzelliklerinden.Tarihi yapıtları gezip, doğayla iç içe olduktan ardından eğlenceli tek alış veriş için Galla Piyasası ve Çekiciler Çarşısı sizi bekliyor. Şehre has kıyafet, armağanlık eşya ve yöresel tatların yer aldığı çarşıda alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Abant : Dağ kokusu, yemyeşil ormanları ve temiz havasıyla tabiat severlerin vazgeçilmezi , 23 Nisan’da dolaşmak için en uygun tek yer. Bölgede gezip görebileceğiniz çoğu tabiat harikası var. Bunların en başta gelen Abant Gölü, doğayla iç içe olmayı sevenlerin bahar aylarında kaçırmaması lüzumlenen yerlerden. Şehrin doğa güzelliklerinden bir tanesi olan Yedi göller Ulusal Parkı ile Samandere Şelalesini görmeden şehirden ayrılmayın.

Safranbolu : Kendine has haneleri ve sıcak atmosferi ile ülkemizin en güzel illerinden bir tanesi olan Safranbolu’ya tek gezi planlayabilirsiniz. Klasik Osmanlı mimarisinin birer yansıması olan Safranbolu hanelerini inceleyip kentin dar sokaklarında ve çarşısında kendinizi kaybedebilirsiniz. Safranbolu sokaklarını gezinirken Osmanlı döneminden kalma hanların, hamamların, camilerin, çeşmelerin ve konakların eşi benzeri olmayan güzelliğine hem siz hatta çocuklarınız hayran kalacak. Seyahatiniz süresince istediğiniz gibi rahatlıkla gezebilmek için otomobil kiralamanızı tavsiye ederiz. Bunun için emin tek vasıta kiralama şirketinden arabanızı kiralayabilirsiniz. Türkiye’nin çoğu ilçesinde bulunan öncü rent a car firması Avis’i seçenekedebilirsiniz. Avis’in birbirinden avantajlı vasıta kiralama fırsatları ile makul ücrete vasıta kiralamanın tadını yaşayın.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
safranbolu

Assos :Bahar demek, kuzey Ege demek. Kuzey Ege demek ise, mutlaka demek bizler için. Neden bu tür düşündüğümüzü ise o bölgeye gidince anlam vereceksiniz.

Bodrum :Bodrum’un bahar aylarında sebep şaşırtıcı tek görüntü sergilediğini oldukça az şahıs bilir. Bodrum’da gezilecek yerlere şu şekilde tek göz atarsanız, yaz aylarında güneşlenerek geçirdiğiniz vakitlere yüzebilirsiniz. Henüz vakit varken Bodrum otelleri çevresinden size ideal olanında rezervasyon yaptırın deriz.

Bozcaada : Kuzey Ege’nin tek farklı incisi de . Yaz aylarındaki kalabalığından güzelliklerini doyasıya yaşayamadığımız ’yı tek de baharda görün. ’da gezilecek yerleri biz saymakla bitiremeyiz. Siz en iyisi mi otellerinden birisinde rezervasyonunuzu yaptırın ve bu şirin adayı keşfetmeye başlayın.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Bozcaada

Amasra – Cide :Önümüzdeki 4 gün için bu iki rotayı birleştirebilirsiniz. İki günü Amasra’ya, iki günü ise Cide’ye ayırmanız yeterlidir. Yapmanız lüzumlenen hem Amasra’da gezilecek yerlerin, hatta Cide’de gezilecek yerlerin tek listesini çıkarmak olacak. Sonrasında ise Amasra otelleri ve Cide otelleri çevresinden size ideal olanlarında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şirince : Dönüp dolaşıp Ege’de buluyoruz kendimizi. Ülkemizin her yeri şaşırtıcı güzellikte, fakat güneşi gördük mü ruhumuz Ege’ye doğru kayıyor nedense. Şirince ise bu kazanın en nadide güzelliklerinden biri. Bahar ise bu seçkin yeri keşfetmek için birebir. Şirince‘de gezilecek yerlerin tek listesini çıkardıktan ardından, Şirince otellerini mercek altına alabilirsiniz.

Dalyan: 23 Nisan tatilinde bir miktar henüz güneye inmek isteyenlere Dalyan’ı önerebiliriz. Bizler bu güzergahın etkisinden uzun bir müddet çıkamamıştık. Size de aynısının olacağına adımız kadar eminiz. Dalyan’da gezilecek yerlerin adedi epey çok. Bu manada dolu dolu tek 4 gün sizi bekliyor olacak. Vakit kaybetmeden Dalyan otelleri çevresinden size ideal olanında hüküm vermelisiniz.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Dalyan

Manavgat : Akdeniz’in nadide güzelliklerinden biri Manavgat.
Manavgat’ta gezilecek yerleri inanın saymaya kalksak, sayfalar yetmez.
Çünkü Manavgat’ın yalnızca kendi değil, etrafı de tarihi ve tabii güzellik manasında epey varlıklı. Siz en iyisi işe evvel Manavgat otellerini araştırmaktan başlayın.
Sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Halfeti : Sıcaklar iyice bastırmadan keşfedebileceğiniz en güzel rotalardan bir tanesi de Halfeti. 4 gün için Halfeti’nin çok olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Halfeti’de gezilecek yerlerin adedi hafife alınmayacak ölçüde. Bununla beraber Halfeti’nin etrafında de gezilecek birçok yer yer alıyor.  Halfeti’de nerede kalacağım diye düşünüyorsanız, Halfeti otellerine şu şekilde tek göz atabilirsiniz.

: Bu dört günlük tatili henüz otantik tek yerde değerlendirmek dilerseniz şayet, Van Gölü sizin için en uygun tek seçenek olacaktır. Van’da gezilecek yerler, göl etrafında yapılacak şeyler epey çok. Bu manada dolu dolu tek tatil sizi bekliyor olacak.
Van otellerini şuandan incelemeye başlayın bizce.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Van Gölü

Vialand : Avrupa’nın en iyi Tema Parkları listelenmesinde ilk 10’a giren Vialand, sizi muhteşem şatosu ile karşılıyor. İçerisinde tespit edilen 30’a yakın değişik eğlenmek kısmı ile her yaştan çocuğun alakasını çekmeyi  başaran Vialand, 23 Nisan’da yeniden capcanlı!

Kidz Mondo 4-14 yaş arasındaki çocuklara hitabeden Kidz Mondo, realite tek kentin küçücük boyutlara uyarlamasının yapıldığı tek Tema Park’tır. Minik tek kentte erişkin rolleri ile meslekleri deneyimleyen çocuklar bütün gün burada keyifle zaman geçiriyor.

Legoland Legoland’de Neler Var? 3-10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleri için geliştirilmiş keyifli öğrenme merkezi, 2 LEGO gezisi, 15 Sürükleyici LEGO oyun tecrübesi, LEGO 4D sinema, Master Model Builder Academy – Uzmanlardan LEGO inşa etme ipuçları, LEGO MINILAND – İstanbul ve Dünya’nın sembol durumuna gelmiş binalarının  LEGO parçaları ile inşa edilmiş çarpıcı desenleri.

KidZania Büyük tek kentin küçültülmüş durumu olarak karşımıza çıkan KidZania, 4-14 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor.Kid Zania dünyasına ismim atar atmaz birer erişkin gibi hareket etmeye başlayan çocuklar istedikleri meslekleri seçiyor, bu hususta eğitim alıyor, mesleğin gerektirdiği işleri yapıp, nihayetinde Kid Zania parası kazanıyor.

Kadıköy Belediyesi 23 Nisan Şenlikleri Kadıköy Belediyesi her yıl bulunduğu gibi bu yıl de çocuklar için 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çoğu aktivite örgütlü etti.Belediye bahçesini çocuklara açan Kadıköy Belediyesi, 2 Nisan Piyasa Günü Saat 13.00’da öncelikle sokak oyunları festivali ile çocuklara kapılarını açıyor.Unutulmaya surat tutan sokak oyunlarının oynanacağı Sokak Oyunları Şenliği;  9 Nisan Piyasa günü Saat 13.00-16.00 saatleri arasında Sahrayı Cedid 23 Nisan Parkı’nda, 23 Nisan Piyasa Günü’de 13.00-16.00 saatleri arasında Rasim Paşa Semti Duatepe Sokak’da yapılacak.  Çocuklardan Geçici Hayvan Bakım Hanesi Ziyareti Kadıköy Belediyesi çocukları Geçici Hayvan Barınağı’ndaki hayvanlarla bir araya getiriyor. Kadıköy Belediyesi’nin “Çocuklarımızla Bakım Hanemizde ki Hayvanlarımızı Buluşturuyoruz” temalı faaliyeti 21 Nisan Cuma günü Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evinde 12.00’de gerçekleşecek.Etkinlikte çocuklarla beraber oyunlar oynanıp piknik yaptıktan ardından hayvan sevgisi ve “Satın Alma Sahiplen” temalı resimler yapılacak. Çocuklar için Karikatür Atölyeleri 22-23 Nisan tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde atölye çalışmaları gerçekleşecek.22 Nisan Cumartesi, Eda Oral ve Anıl Gürak ile 23 Nisan Piyasa, Nuhsal/Ayşe Işın ve Erhan Candan yürütücülüğünde, 7-14 yaş kümeleri için Saat 12.00-15.00 Saatleri arasında karikatür atölyeleri olacak.  Atölyelerde karikatüre, karikatür çizimine değin kısa bilgilendirme ve çizim çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca 23 Nisan Piyasa günü Saat 14.00-16.00 saatleri arasında kısa animasyon seçkisinden oluşacak animasyon film sunumu ve söyleşi faaliyeti olacak. Özgürlük Parkı’nda  Şenlik 22 – 23 Nisan Cumartesi ve Piyasa günleri İstiklal Parkı’nda 11.00-18.00 saatleri arasında “23 Nisan Çocuk Şenliği” tertip edecek. Çocuklar dev şişme oyun parkurlarında diledikleri gibi oynayabilecek. Saat 13.00 bakımından İnteraktif sahne performansları; kukla gösterisi, Dj ile birlikte oyunlar, iliz yon gösterisi ve akrobat gösterisi izleyebilecekler. Kadıköy Belediyesi Şehirsel Arama Kurtarma Takımı (BAK) Eşini Bul Oyunu, Muzipo Kids Ziverbey “Eğlenceli Parkur Etkinliği”,  Empati Sahnesi, Kybele Arkeoloji Atölyesi etkinlikleri ile çocuklar keyifli tek 2 gün geçirecek.
23 Nisan’da Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri Istiklal Parkı’nda çocuklar için davullarıyla ritim tutacaklar.Ayrıca Çocuk Sanat Merkezi Öğrencileri, “Paletimde 23 Nisan Şiirleri”fotoğraf yarışması mükafat merasimi ve konser faaliyeti, interaktif dans faaliyeti, pop orkestrası ve ritim gurubu ile İstiklal Parkı’nda olacaklar.

Bostancı Lunapark :Tarihi tek dokusu olan Bostancı Lunaparkı, kentin ortasında olması nedeniyle cazibesini savunuyor. Küçük devasa bütün çocukların doyasıya eğlenebileceği açık hava tek alan olan Bostancı Lunapark’ı 23 Nisan Çocuk Bayramı için mutlaka doğru tercihlerden biri.

Rahmi Koç Müzesi :23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda müzeleri gezip görmeniz, hem çocuklarda tarih bilincini geliştirecek hem geçmiş, hem bu gün hatta ilerisi kavramlarını algılamalarına katkı sağlayacaktır. Sadece kalifiye günlerle hudutlu olmadan, her vakit gezebileceğiniz tek müze olan Rahmi Koç Müzesi 23 Nisan’da çocuklara fiyatsız.

Jurassic Land :Bir senaryo ışığında gezilen Jurassic Land’in öyküsü şu şekilde başlıyor; Forum İstanbul’un inşaatı esnasında tespit edilen dinozor kemikleri eksprlerin ilgisini çeker, incelemeler başlar. Ve böylelikle Marmara Denizi’nin derinliklerinde görülmemiş tek dünya keşfedilir: Jurassic Land ve Dinozorlar. Bu esrarengiz dünya ziyaretçilerini beklemektedir.Forum İstanbul AVM’de bulunan Jurassic Land, her zamanki gibi 23 Nisan’da çocuklar için mükemmel sürprizler hazırladı. Dinozorları kalifiye laboratuarlar da ziyaret edecek olan çocuklar, yaralı tek dinozoru sebep rehabilitasyon edebileceğini öğrenecek, yeni doğmuş bebek dinozorları inceleyecek ve “Kaşif Paleontolog” sertifikasını kazanmak için mağarada dinozor yumurtası arayacak. Ayrıca çocuklar fantastik kurgusuyla sanki dinozorlarla beraber yaşıyor hissi veren 4 boyut-altı efektli sinemada ‘Jurassic Land’e Yolculuk’ filmini izleyebilecek.

23 Nisan Tatilinde Gezilecek Yerler
Jurassic Land

Pirates of İstanbul!Dünya’da birçok ülkede tanınmış olan Mirror Maze (Aynalı Labirent) eğlenmek tecrübesi , “Pirates of İstanbul” konsepti ile Türkiye’de ilk defa Forum İstanbul’da kapılarını açtı.‘’Korsanların ebedi labirenti içerisinde kayboldunuz.
Sadece tek tek çıkış var.Aynaların verilen sonsuzluk hissi sizi zorlayacak fakat bulduğunuz ganimetler buna değecek.Özgürlük mükafatını kazanmak için korsanların ganimetlerini ele geçirmeli ve en fazla toplayan siz olmalısınız.’’

Sea Life İstanbul: Forum İstanbul Alış veriş Merkezi içinde bulunan , çocukların balık türlerini tanımasına yardım eden mükemmel tek akvaryum.
Akvaryum gezisinin sonrasında AVM içindeki keyifli çocuk etkinliklerine katılabilirsiniz.
Sea Life Akvaryum

Bir önceki yazımız olan Akdeniz’in İncisi Alanya’da Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Alanya, Alanya Damlataş Mağarası ve Alanya Kalesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın