Soğuk bir akarsuya sahip olan Kanyon, yakın tarihte keşfedildi diyebiliriz. Yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda olan akarsu, şiddeti yüksek bir akıntıya sahip. Keşfediliş hikâyesi ise yörede hayvanlarını otlatan bir çobanın, kanyona kaçan hayvanları kovalaması ile oluşmuştur.

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

Bu eşsiz güzelliğe ait görsel, ilgili kurumlara ulaştırıldığında kanyonun kaydı yapılmış. Ardından bölge koruma altına alınarak milli park ilan edilmiş. Saklıkent Kanyon nerede, yörede neler bulunur ve konaklayabilecek işletmeler mevcut mu? Bilmeyenler için işte yakın tarihin keşiflerinden Saklıkent Kanyon hakkında bilgi

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

Saklıkent Kanyonu Gezilecek Yerler

Saklıkent’e giden yollar üzerinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz çok sayıda işletme mevcut. Aynı şekilde kanyon bölgesinde de pek çok restoran bulunuyor fakat bu işletmeleri diğerlerinden ayıran bir özellikleri var. Kanyondaki restoranlar, müşterilerine buz gibi bir suyun içerisinde hizmet veriyor. Yöreye gelen turistlerin oldukça ilgisini çeken bu hizmet, balık türlerinin tadına bakmak için eşsiz bir deneyim diyebiliriz.

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

İki dağ arasında olabildiğinde derin bir kanyona sahip olan bu yöre, Xsantos antik şehrine de yakınlığıyla bilinmektedir. Bu nedenle Saklıkent Kanyonu gezilecek yerler programına, Xsantos antik kenti de eklenmelidir. Ayrıca soğuk suyun içerisinde yürümek ve kanyonun saklı kalmış yerlerini keşfetmek oldukça heyecanlı.

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

Kanyonun bütün güzelliklerini görmek ancak alanında uzman kişilerin rehberliğinde mümkün. Bu nedenle ziyaretçilerin Saklıkent Kanyon gezisini belirlenmiş olan sınırlar içerisinde tutması önerilmektedir. Yollar, tahta iskelelerle korunaklı bir hale getirilmiş ve hoş bir gezi güzergâhı oluşturulmuştur.

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

Saklıkent Kanyona Nasıl Gidilir?

Eşsiz doğal güzelliğe ulaşabilmek için iki il üzerinden rota çizilebilir. Bunlardan ilki Muğla, ikincisi Antalya’dır. Muğla Fethiye üzerinden dolmuşlarla ya da kendi aracınızla Saklıkent Kanyonu’na ulaşmak mümkün. Aynı şekilde Antalya’nın batı kısmındaki Patara’dan Kınık’a doğru ilerleyerek de, bölgeye erişim sağlayabilirsiniz…

Saklıkent Kanyon’da Sürpriz Yolculuk!

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın