Yurtiçi Seyahat Sigortası Ne Işe Yarar?

Yurtiçi Seyahat Sigortası, Türkiye içinde gerek iş gerekse tatil amaçlı tüm seyahatlerinizde sizi 24 saat boyunca teminat altına alır ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Seyahatinizi güvence altına almak için lütfen ürünlerimizle ilgili bilgi alınız. Yurtiçi Seyahat Sigortası Türkiye’de geçerlidir.

Yurtiçi seyahat sigortası neleri kapsar?

Yurt içi seyahat sigortası, yurt içi seyahatlerinizde sağlık veya kaza sonucu tedavi giderleri, yaralanma veya hastalık nedeni ile sigortalının nakli, vefat eden sigortalının nakli, tarifeli uçuşlarda kaybolan bagajın bulunması, sigortalıya ulaştırılması vb. gibi çok çeşitli teminatlar veren bir sigorta türüdür.

Seyahat sigortası neleri karşılar?

Seyahat Sağlık Sigortası, sigortalı olan kişinin yurtdışı seyahati esnasında öngörülemeyen herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları gibi risklerini poliçe geçerlilik süresinde ve poliçede yer alan limitler dahilinde kapsam altına almaktadır.

Seyahat sağlık sigortası ücreti ne kadar?

⚪ Seyahat sağlık sigortası ne kadar?

Schengen Ülkeleri Tüm Dünya
Standart Covid Paketi Dahil
1-8 Gün € 4.63 € 7.53
9-15 Gün € 5.97 € 10.96
16-31 Gün € 8.24 € 13.70

Seyahat sigortası ne işe yarar?

Seyahat sigortası, seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları, bavul kaybı gibi durumlarda sizi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Uçak biletinizi satın alırken yapacağınız sigorta ile seyahat süresince kendinizi 15 ayrı riske karşı güvence altına alabilirsiniz.

You might be interested:  Yurtiçi Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Seyahat sigortası teminatları nelerdir?

Seyahat sağlık sigortasının limitler dahilindeki ana ve ek teminatları aşağıdaki gibidir;

 • Sigortalı kişinin vefatı,
 • Sigortalı kişinin sürekli ya da kısmi sakatlığı,
 • Seyahat süresince oluşan tüm tıbbi giderler,
 • Sigortalı kişinin ihtiyacı olan ilaçların getirilip götürülmesi,
 • Tıbbi merkeze nakil masrafları,
 • Yurt içi seyahat sigortası zorunlu mu?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkelere giriş için seyahat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmuyor. Bu ülkelere giderken seyahat sigortanı yaptırıp yaptırmama konusu tamamen senin insiyatifine bırakılıyor.

  Seyahat sigortası ne kadar sürer?

  Seyahat Sağlık Sigortası ne kadar süre ile yapılabilir ve teminat ne kadar sürer? Sigorta teminatları, primin tamamının peşin olarak ödenmesi ile başlar. En az bir günlük, en çok 1 yıllık olmak üzere farklı gün ve sürelerde poliçe düzenlenebilir.

  THY seyahat sigortası ne işe yarar?

  Seyahatleri süresince de yolcularımızı yalnız bırakmıyor, Gulf Sigorta ile yaptığımız işbirliği sayesinde sigorta koruması almanızı sağlıyoruz. Siz de seyahat sigortanızı yaptırarak seyahatiniz boyunca karşılaşacağınız bazı riskleri teminat altına alabilirsiniz.

  Otobüslerde seyahat sigortası nedir?

  Seyahat sigortası hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilen hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

  Yurtdışı seyahat sigortası kaç günlük olmalı?

  Sigorta şirketleri istediğiniz süre ile sigorta poliçenizi hazırlayabilir. Fakat seyahat sağlık sigortası genel şartları kapsamında 92 günlük bir limit bulunmaktadır. Yani 1 yıl devam eden sigortanız boyunca 92 günde bir ülkeden çıkış yapıp geri dönmeniz gerekebilir.

  Seyahat sağlık sigortası hemen alınır mı?

  Yurt Dışı Seyahat Sigortası’nızı hemen satın alabilirsiniz.

  Seyahat sağlık sigortası ne zaman başlar?

  Seyahat sağlık sigortası seyahatin başlangıcı yani pasaport ile yurtdışına çıkış yapıldığı tespit edildiği an başlar. Yine aynı şekilde geri dönüş pasaport ile tespit edildiği an da geçerlilik süresi dolmuş olur.

  You might be interested:  Seyahat Kısıtlaması Izni Nasıl Alınır?

  Seyahat sigortası önemli mi?

  Seyahat sigortası, yurt dışına yapacağınız seyahatleriniz boyunca başınıza gelebilecek olası aksiliklere karşı kendinize, ailenize ya da sevdiklerinize güvenli şartlar sunmak ve bu şartları sürekli kılmak için gereklidir.

  Seyahat sigortası nasıl çalışır?

  “Seyahat sigortası ne demek?” sorusunun cevabı tam olarak burada gizli!

  Bu seyahat sigortasının teminatları ise şunlardır.

  1. Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı,
  2. Taburcu olduktan sonra ülkesindeki ikametgahına nakli,
  3. Sigortalının seyahati veya nakli,
  4. Vefat durumunda sigortalının ülkesine naklini teminat altına alır.

  Seyahat sigortası nasıl kullanılır?

  Yurt dışı seyahatiniz sırasında kendinizi ve ailenizi olası risklere karşı güvence altına almak amacıyla seyahat sigortası yaptırmalısınız. Seyahat sigortasını hem acentelere giderek hem internet üzerinden hem de çağrı merkezleri aracılığıyla hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *