Yunanistan Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Yunanistan ülkemize yönelik seyahat kısıtlamalarını bugün (5 Ağustos) itibarıyla büyük ölçüde kaldırmıştır: – Ülkemizde mukim vatandaşlarımızın Yunanistan ‘a havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır.

Yunanistan Türk turist kabul ediyor mu?

1. Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan’dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Yunan adalarına seyahat açıldı mı?

Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan Türkiye ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlayacak. Sığacık’ın yat limanı Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan’da gerçekleşecek.

Yunanistan’a seyahat yasağı kalktı mı?

Yunanistan ülkemize yönelik seyahat kısıtlamalarını bugün (5 Ağustos) itibarıyla büyük ölçüde kaldırmıştır: – Ülkemizde mukim vatandaşlarımızın Yunanistan’a havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır.

Yunanistan seferleri ne zaman başlıyor?

2021 yılında global çapta yaşanan Pandemi nedeniyle Türkiye ve Yunan Adaları arasında işleyen feribot seferleri durdurulmuştu. Nihayet Yunan Adaları Feribot Seferleri 2022 yılı için Nisan ayı itibariyle başlıyor.

Yunanistan Deniz kapılarını açtı mı?

Yunan makamlarınca 20 Mart 2021 tarihinde alınan kararlar neticesinde, ülkemiz havalimanları ile Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı arasında 23 Mart 2021, Selanik Makedonya Havalimanı arasında ise 29 Mart 2021 tarihinden itibaren tarifeli yolcu seferleri düzenlenmektedir.

You might be interested:  Hayko Cepkin Ne Tür Müzik Yapıyor?

Ipsala açık mı?

İpsala sınır kapısı açık mı sorusu merak ediliyor. İpsala Sınır Kapısı, Dört gruplu bir vardiya sistemi ile 24 saat hizmet vermektedir.

Yunan adaları Türklere ne zaman açılacak?

Ege kıyıları ve Yunanistan adaları arasında pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan feribot seferleriyle ticari ve özel yatlara uygulanan kısıtlamalar, 7 Şubat 2022’de kaldırıldı.

Midilli seferleri ne zaman başlıyor 2022?

Midilli feribot seferlerinin iki yıl aranın ardından tekrar başlaması planlanıyor. 2020 yılı mart ayında pandemi sebebiyle durdurulmuş olan Midilli feribot seferlerinin 2022 yaz aylarının başında yeniden düzenlenmesi bekleniyor.

Samos açıldı mı?

Kuşadası Samos feribot seferlerinin 2022 yılında yeniden başlaması planlanıyor. Pandemi sebebiyle iki yıldır durdurulmuş olan seferlerin 2022 yılının bahar döneminde yeniden başlaması bekleniyor.

Yunanistan sınır Kapısı ne zaman açılacak 2021?

Yunanistan Sivil Havacılık Servisi, yayınladığı yeni NOTAM ile mevcut kısıtlamaların 5 Ağustos 2021 Perşembe günü itibariyle Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin verdi. Karar resmi gazetede yayımlandı.

Yunanistan turist vizesi ne zaman açılacak?

Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır.

Yunanistan’a girişte aşı zorunlu mu?

-Geçerli aşı sertifikasına sahip olunmadığı takdirde (bkz. (a) şıkkı), Yunanistan’a girişten önce son yetmişiki(72) saatiçinde yaptırılmış negatif PCR ya da son yirmi dört (24) saat içinde yaptırılmış negatif hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gereklidir.

Yunanistan feribot açık mı?

Kuşadası ve Samos adaları arasında her gün 09:00 ve 16:00 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Seyahat yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Marmaris ve Rodos adası arasında her gün 08:30 – 09:00 – 16:00 – 17:00 saatlerinde feribot seferleri düzenlenmektedir.

Bodrum Kos seferleri ne zaman başlayacak 2022?

2020 yılında pandemi sebebiyle durdurulmuş olan Bodrum Kos feribot seferlerinin 2022 yılının bahar döneminde yeniden başlaması planlanıyor. Kos Adası, nam-ı diğer İstanköy, Bodrum’a oldukça yakın konumda bir Yunan adası.

You might be interested:  Zonguldak Dedeman Otel Sahibi Kim?

Bodrum Kos seferleri başladı mı?

Bodrum Limanı’ndan her sabah 09.30’da ve 16.00’da Kos’a sefer vardır. Kos- Bodrum seferleri ise yine her gün sabah saat 09.15 ve akşamüzeri 17.00’de gerçekleştirilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *