Vajinal Akıntının Rengi Ve Kokusundan Ne Tür Sorunlar Anlaşılabilir?

Akıntı bazı enfeksiyonlarda koyu kıvamda ya da kötü kokulu olabilir. Maya kaynaklı veya bakteriyel enfeksiyonlar genellikle anormal akıntıya neden olur. Olağan dışı görünen ya da kötü kokan herhangi bir akıntı fark edildiğinde yapılacak en doğru şey bir sağlık kuruluşuna başvurmaktır.

Vajinal akıntı kokusu nasıl olmalı?

Sağlıklı bir vajinanın tipik kokusu en iyi “misk” gibi olarak tanımlanabilir. Vajinanın hafif, misk benzeri kokusu da normaldir. Gerçekten de araştırmalar, bu kokunun kısmen, cinsel çekiciliği artırabilen ve doğurganlık hakkında ince ayrıntıları iletebilen feromonlara bağlı olduğunu ileri sürmektedir.

Kokulu akıntı neyin habercisi?

Beyaz, kalın ve peynir kesiği gibi görünen akıntı mantar enfeksiyonu habercisidir. Beyaz-gri, yapışkan ve kötü kokulu akıntı bakteriyel vajinozis belirtisidir. Vajinal akıntının rengi, kokusu, dokusu değiştiğinde ağrı, yanma ve başka durumlar da söz konusu ise hızlıca doktora görünmeniz önerilmektedir.

Akıntı renkleri ne anlama gelir?

Belirli dönemlerde çok koyu olmayan ve renksiz bir akıntı normal karşılanırken, daha koyu ve yeşil renkli bir akıntı ise bir enfeksiyon belirtisi olarak değerlendiriliyor. Normal ve renksiz bir vajinal akıntı vücudun vajinayı temizleme yöntemidir ve de sağlıklı bir vücut işlevidir.

Vajinada koku ve sarı akıntı nasıl geçer?

Trikomonas enfeksiyonları: Trichomonas vaginalis mikroorganizması cinsel ilişki ile bulaşarak vajinal enfeksiyona yol açar. Sarı veya yeşilimtırak, köpüklü, kötü kokulu bol vajinal akıntı ve vajinal yanma, vulvada kaşıntı bulguları ile karakterizedir. Tedavide Metronidazol ve Antibiyotik tedavisi uygulanır.

You might be interested:  Efe Tur Sahibi Kim?

Erkekler am kokusundan tiksinir mi?

tam olarak doğru olmamakla beraber %16 civarı bir sapma değeri olan bir istatistik.

Kokulu sümüksü akıntı neden olur?

Sümüksü Vajinal akıntılar:

Genellikle cinsel uyarılma esnasında gelen bu tür akıntı uyarılma geçtikten sonra kesilir. Ayrıca adet döngüsünün başında ve sonunda da gelebilir. Genellikle kadının vücudunda meydana gelen hormonal değişimlerden kaynaklanır, kokusuz ve renksiz olduğu sürece endişe edilecek bir durum yoktur.

Vajinadan sarı akıntı gelmesi neyin belirtisi?

4- Sarı Akıntı: Genellikle bir enfeksiyon belirtisidir. Sarı renkte vajinal akıntı kötü kokulu ise ve akıntının yanı sıra kaşıntı ve ağrı hissi duyuluyorsa doktora başvurulması ve gerekli tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Sarı renkte vajinal akıntının nedeni cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar da olabilir.

Kadınlarda koyu akıntı neden gelir?

Bazen adetiniz birkaç gün kahverengimsi akıntı ile başlar veya biter. Bu tamamen normaldir ve hiç de endişe verici değildir. Pembemsi veya kahverengimsi akıntı, yumurtlamanın bir belirtisi olabilir. Döngünüzün başlangıcında, östrojen seviyeniz yükselir ve rahim duvarınızın büyümesine neden olur.

Ip gibi uzayan akıntı neden olur?

Şeffaf uzayan akıntı gelmesi genellikle gebelik belirtisi olarak kabul edilmez. Bu durum yumurtlama döneminde olur. Yumurtlama çatlama belirtisidir, yumurtlama akıntısıdır. Muhtemelen yumurtluyorsunuzdur ve vücudunuz servikal mukus üretiyordur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *