Ücretsiz Seyahat Kartı Ne Demek?

Ücretsiz Seyahat Kartı Nedir? Toplu taşıma araçlarında, şehir içi veya şehir dışı seyahatlerinde yaşlılara, engelli kişilere, gazi ve şehit yakını ailelere ücretsiz olarak sunulan ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Ücretsiz seyahat kartı ne oluyor?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çeşitli özel durumu olan vatandaşlar ücretsiz seyahat kartı verilmektedir. Bu kart sayesinde vatandaşlar bulundukları illerde ücretsiz olarak seyahat edebilirken ücretsiz seyahat kartı alabilecek kişiler ilgili kanunlarca belirlenmiştir.

Ücretsiz Yolcu kartı nasıl alınır?

Ücretsiz seyahat kartına başvuru yapmak isteyen kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından hazırlanmış başvuru formunu doldurması gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-Devlet sistemine girin ve ön başvuru formunda yer alan kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

Ücretsiz seyahat kartı nereden alınır?

Ücretsiz Seyahat Kartı başvurusu İl Müdürlüklerine nasıl yapılmaktadır? Hak sahipleri TC kimlik numaraları ve bir adet biyometrik fotoğrafla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine başvuru yapmaktadırlar.

65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartı nerelerde geçerli?

Türk vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri kişiler ise, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatları ile belediyelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar.

You might be interested:  Yaz tatilini yaylada geçirmek İçin 7 oksijeni bol sebep

Ücretsiz İstanbulkart kimlere verilir?

İETT ücretsiz kart/akbil kimlere verilir?

 • – 65 Yaş Kartı
 • – Belediye Zabıta Kartı
 • – Engelli Kartı
 • – Gazi Kartı
 • – Gazi Ailesi Kartı
 • – Emniyet Hizmetleri Sınıfı (EHS) Kartı
 • – Sarı Basın Kartı
 • – Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı
 • Ücretsiz akbil nereden alınır?

  Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

  Sağlık personeli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Sağlık çalışanı kartı nedir, nasıl alınır?

  1. https://bireysel.istanbulkart. istanbul sitesine üye olun ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Menüden istanbulkart Almak İstiyorum’u seçin ve Sağlık Çalışanı Kartını seçin.
  3. Başvuru Formunu Doldurma;
  4. Kart Ücretini Yatırma;
  5. Başvuru Takip;
  6. Kartı Teslim Alma;

  60 yaş üstü indirimli seyahat kartı nereden alınır?

  İETT, öğretmenler ve öğrenciler ile 60 yaş ve üzerindekilere internetten ”İndirimli Seyahat Kartı Hizmeti” vermeye başladı. İETT Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, toplu taşım araçlarında geçerli indirimli seyahat kartı almak isteyenlere resmi internet sitesinde online hizmet veriliyor.

  Ücretsiz İstanbulkart nasıl alınır?

  istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

  Toplu taşıma kimlere ücretsiz 2021?

  (3) Toplu taşıma araçlarının ait olduğu kurum ve kuruluşlar, belediyeler, belediyeler tarafından kurulan şirketler, birlikler, müessese ve işletmeler, altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan kişilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli olarak yararlanmasını sağlayabilir.

  Engelli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

  You might be interested:  Grand Yazıcı Otel Uludağ Kimin?

  Ücretsiz seyahat kartı her ilde geçerli mi?

  Ücretsiz seyahat hakkından, engelliler mevcut engelli kimlik kartları ile yaşlılar ise nüfus cüzdanları ile, sadece yaşadıkları şehirde değil farklı şehirlerde de yararlanabilecek.

  65 yaş üstü kartı nerelerde geçerli?

  Kartlar kart sahiplerine veya kanuni temsilcilerine teslim edilir. 65 yaş kartları otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle saat sınırlaması bulunmaksızın kullanılır.

  65 yaş üstü Otobüsler Ücretsiz mi?

  İETT’den yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği gereği, 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *