Turizm Ve Otel Işletmeciliği Okuyan Ne Iş Yapar?

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Turizm işletmeciliği programını bitirenlere “Turizm İşletmecisi” ünvanı verilir. Turizm işletmeciliği meslek elemanları otel ve motellerde, ön büroda müşterilerin giriş çıkış, bagaj, ön kasa, işlemlerini yapar.
Bu bölüm mezunları kariyerlerine başta turizm sektörü ve konaklama sektörü olmak üzere birçok alanda devam edebilirler. Mevsimlik turizm faaliyetlerinde yer alabilirler. Otellerde, tatil köylerinde, restoranlarda ve dinlenme tesislerinde yönetici olarak çalışabilirler.

Turizm ve otel işletmeciliği ne kadar maaş alır?

2021 Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı Maaşları Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı maaşı ortalama aylık 3.200 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 TL, En yüksek ise 4.500 – TL’dir.

Turizm işletme mezunları nerelerde çalışabilir?

Turizm işletmeciliği lisans eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler; oteller, havaalanı, catering ve banket işletmeleri, yiyecek-içecek, pazarlama, organizasyon şirketleri ve benzeri bir çok alanda çalışma imkanı bulabilirler.

Turizm ve otel işletmeciliği nasıl bir meslek?

Turizm işletmeciliği bölümünün amacı seyahat, yiyecek-içecek, pazarlama, bürolar, kat hizmetleri gibi birçok alanda, üst düzey yetkililer ile diğer çalışanlar arasında köprü oluşturabilecek, mesleki hayatında aldığı görevleri çalıştığı yer için en iyi hale getirebilecek kişileri yetiştirmektir.

You might be interested:  Katma Değer Vergisi Ne Tür Bir Vergidir?

Turizm ve otel işletmeciliği stajda ne iş yapar?

Turizm ve otel işletmeciliği bölümü stajda ne iş yapar? Öğrenciler stajlarını 5 ve 4 yıldızlı otellerde, tatil köylerinde, A ve (A-C) grubu seyahat acentalarında, havayolları işletmelerinde, Turizm Bakanlığı Merkez Teşkilatı Birimlerinde veya staj komisyonunun uygun göreceği diğer işletmelerde yapabilirler.

Rehberler ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK EN YÜKSEK
Tur Rehberi 4.430 24.970

Otel müdürü maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Otel Müdürü 4.490 10.630

Turizm mezunları hastanede çalışabilir mı?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler kaplıcalar, termal oteller, hastanelerin sağlık turizmi birimleri başlıca olarak bulunmaktadır.

2 yıllık turizm ve otel işletmeciliği nedir?

Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programının amacı turizm sektöründe ihtiyaç duyulan ara insan gücü ihtiyacının karşılanması için uygulamaya konulan bu programda, öğrencilere servis, kat hizmetleri, mutfak, ön büro ve insan ilişkileri konularında gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanır.

Turizm ve otelcilik elemanı ne iş yapar?

Meslek Tanımı : Turizm ve otelcilik işletmelerinde turizm hizmetinin sunumu, pazarlanması ve işletmenin dış müşterilere tanıtımında görev alan kişidir.

Turizm ve otel işletmeciliği hangi bölümlere geçiş yapabilir?

Turizm ve Otel İşletmeciliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir.

Geçiş hakkı bulunan bölümler ise şöyle;

 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.
 • İktisat.
 • Kamu Yönetimi.
 • Turizm ve Otel İşletmeciliği.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • İşletme.
 • Konaklama İşletmeciliği.
 • Halkla İlişkiler ve Turizm ve Otel İşletmeciliği.
 • Turizm KPSS Kaç puanla atanır?

  TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK KPSS TABAN PUANI

  Kadro Kodu MinPuan MaxPuan
  2115307 89,735 89,735
  2115309 91,079 91,079
  2115311 90,004 90,004
  2115313 91,603 91,603

  Turizm stajyer ne iş yapar?

  Öğrenciler stajlarını 5 ve 4 yıldızlı otellerde, tatil köylerinde, A ve (A-C) grubu seyahat acentalarında, havayolları işletmelerinde, Turizm Bakanlığı Merkez Teşkilatı Birimlerinde veya staj komisyonunun uygun göreceği diğer işletmelerde yapabilirler.

  You might be interested:  Güvenlik Aynası Hangi Tür Aynadır?

  Turizm işletmeciliği nerelerde staj yapabilir?

  Bölüm’ün onayı ile öğrenciler yurtdışı işletmelerinde de staj yapabilmektedirler. Öğrencilerimiz stajlarını 5 yıldızlı uluslararası otellerde, A Grubu seyahat acentalarında, havayolu şirketlerinde, büyük restoranlar ve eğlence mekânlarında yapmaktadırlar.

  Turizm ve otel işletmeciliği staj ne zaman?

  Ne zaman yapılabilir? Cevap: Zorunlu stajınızın geçerli olması için staj yaptığınız işletmede tam 50 iş günü çalışmanız gerekmektedir. (50 iş günü, izin günleriniz dışındaki çalışma günlerinizi ifade etmektedir.) Zorunlu stajınızı 2. veya 3. sınıfın bitimini takip eden yaz döneminde yapabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *