Teoman Ne Tür Müzik Yapıyor?

Teoman (şarkıcı)

Teoman
Doğum 20 Kasım 1967 Boyu. :1,77 m İstanbul, Türkiye
Tarzlar Alternatif rock,pop rock
Meslekler Şarkıcı, Söz yazarı, Besteci Gitarist
Çalgılar Vokal gitar

Teoman rock mı?

Kariyerine 10 stüdyo albümü ve kalbimize nakşolmuş yüzlerce şarkı sığdıran 53 yaşındaki Teoman, rock’n roll ruhunun hakkını sonuna kadar veriyor.

Teoman nasıl bir insan?

Fazlı Teoman Yakupoğlu (d. 20 Kasım 1967, İstanbul), Türk rock müzik sanatçısı ve söz yazarı. Teoman 20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’un Tünel semtinde doğmuş olan şarkıcı, ailesinin tek çocuğudur. Ailesi Giresunludur. Avukat olan babası, sanatçı 2,5 yaşındayken öldü.

Teoman nerede oturuyor?

Teoman, şu anda Cihangir’de oturuyor. Beyoğlu’nda gezmeyi çok seviyor çünkü şarkılarının ilham kaynağı orası, Beyoğlu’nun renkli hayatlarından besleniyor.

Teoman rock mı pop mu?

Teoman da rockçıdır, Demir Demirkan da. Ama rock tarzları pek de uyuşmuyo tabi.

Teoman hangi devletin hükümdarı?

Teoman, (Çince: 頭曼單于 Toman; taht MÖ 220 – MÖ 209), Asya Hun İmparatorluğu’nun kurucusu ve ilk hükümdarı olan Hun devlet adamı Tuvu Tanhu’nun (Tuvu Bey) oğlu ve Mete’nin babası. MÖ 3. yüzyıl dolaylarında yaşayan Teoman, bilinen ilk Hun (Hiung-nu) hükümdarıdır.

Teoman Türk mu?

20 Kasım İstanbul’un Tünel ilçesinde doğan Teoman, Türk Rock müzik sanatçısı ve aynı zamanda söz yazarı. Giresun’lu bir aileden olan sanatçı, ailenin tek çocuğudur. Avukat olan babası, Teoman iki buçuk yaşında iken vefat etmiş.

Teoman şarkısını kime yazdı?

TEOMAN- 17

Teoman bu şarkıyı ‘iki çocuk’ şarkısı gibi Erdal Eren’e yazmıştır.Teoman’ın akrabası olan Erdal Eren, 1980 yılında 17 yaşında idam edilmişti.Suçu bir askeri inzibatı vurarak öldürmesi olarak gösteriliyordu.

You might be interested:  Sen Çal Kapımı Şilede Hangi Otel?

Teoman evi nerede?

Türk rock müzik sanatçısı ve söz yazarı Teoman, Cihangir’deki evini 1.4 milyon TL’ye satışa çıkardı. Cihangir’deki deniz manzaralı evinden taşınacak şarkıcı, yeni ev arayışına girdi.

Teoman ne anlama gelir?

Teoman ismi Duman, tuman anlamına gelmektedir. Türkçe kökenli bir isim olan Teoman, erkekler için kullanılmaktadır. Tarihte Teoman isminin Hun İmparatoru Mete’nin, yani Oğuz Han’ın babası kullanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *