Muhafazakar Otel Nasıl Oluyor?

İslami otel (Islamic hotel) veya tesettur hotel konseptinin gerekçesi, İslami inanca ve kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyenler için tatil mekanları oluşturmaktır. Bu tarz otel veya tatil köylerinde sadece helal yiyecekler ve alkolsüz içecekler bulundurulur.

Muhafazakar tatil nedir?

Yani kısaca muhafazakar villa, bahçesi ve havuz bölgesi dışarıdan görülemeyecek şekilde duvarlar ile çevrilen ve konuklarına gözlerden uzak bir tatil vadeden villa tipidir. Yaşam tarzı fark etmeksizin tüm konuklar tercihlerini muhafazakar nitelikli villalardan yana yapabilir.

Islami oteller neden pahalı?

Bunu biraz daha açalım; islami oteller genel itibarı ile muhafazakar Türk ailelerine hitap ettikleri için daha fazla masrafları oluyor. Çünkü Türk Misafir kırmızı et sever, Türk Misafir cevizli, fıstıklı baklava sarma ister. Hal böyle olunca tesettür otellerin maliyetleri diğer tesislere oranla çok daha yüksek çıkıyor.

Muhafazakar aile oteli ne demek?

Muhafazakar otel adı verilen konsept, ailelerin birlikte konforlu ve rahat bir şekilde tatil yapabilmesini hedefleyen ve aynı zamanda İslami inanç sisteminin tüm gereklerine uygun şekilde yapılandırılmış otellerdir.

Alkolsüz otel ne demek?

Alkolsüz Herşey Dahil konsepti genel olarak yeme ve içme düzeni ile alakalıdır. Alkolsüz Herşey Dahil konsepti yemeklerin, yerli alkolsüz içeceklerin sınırsız olarak tüketilebilmesini kapsar.

Muhafazakar villalar nedir?

Muhafazakar Villa kişisel alan ve özgürlükleri koruyan bir tatil anlayışıdır. Mahremiyet hassasiyeti olan tatilcilere dışarıdan görünmeyecek şekilde havuza girebilme, güneşlenebilme ve sevdikleriyle gözlerden uzak vakit geçirebilme imkanı sunan villa tipidir.

You might be interested:  Tür Popülasyon Habitat Ekosistem Kavramları Ne Anlama Gelmektedir?

Kadın erkek ayrı otellere ne denir?

Muhafazakâr otel veya tatil, kadın ve erkekler için ayrı havuz hatta bazılarında ayrı plaj hizmeti veren alkolsüz otel konseptine deniyor. Otellerin kadın-erkek ayrı havuz hizmeti vermesi ve alkolsüz olmasının yanı sıra İslamî değerlere göre hizmet vermesi de gerekiyor.

Aile Oteli ne demek?

En basit tanımı ile aile oteli, bir ailenin bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceği, mutfağından eğlence seçeneklerine, odalarından özel hizmetlerine pek çok düzenlemesini aile halinde kalan misafirlerini ön plana alarak düzenlemiş oteller için kullanılan bir terimdir.

Alkollü herşey dahil otel ne demek?

Her şey dahil sistem demek konaklama ve yeme – içme düzeni demektir. Her şey dahil konsept; konaklama süresince 3 öğün yemeklerin, 5 çayı ve atıştırmalıklarla gün boyunca içeceklerin (alkolsüz içeceklerle – yerli alkollü içecekler) konaklama ücretine dahil edilmiş halidir.

Yarım pansiyon ne demek?

Yarım pansiyon, otel fiyatına kahvaltı ve akşam yemeği ücretlerinin de dahil edildiği konsept. Yarım pansiyon hizmet veren otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dışında oteldeki tüm yiyecekler ve içecekler için ekstra ücret alınır.

Oba Hotel Bodrum kimin?

The Oba Hotel sahibi Erol Azat Bodrum’da farklı bir konseptle hizmet vermeye başladıklarını ifade ederek şu sözlere yer verdi “Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da kadınlara özel bir plajın olmadığını ifade ederek “Şimdi Bodrum zamanı” sloganıyla yola çıktığımız projeyle kadınlara özel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *