Mardan Otel Kimin?

ANTALYA’da Azeri asıllı işadamı Telman İsmailov’a ait Mardan Palace Hotel, icradan satıldı. Garanti Bankası’na borçları nedeniyle satışa çıkarılan oteli, daha önce icraya veren Halk Bankası satın aldı. Mardan Palace a ne oldu?

Mardan Palace kime satıldı?

Telman İsmailov’a ait Mardan Palace Hotel, icradan satıldı. Garanti Bankası’na borçları nedeniyle satışa çıkarılan oteli, daha önce icraya veren Halk Bankası satın aldı.

Mardan Palace ne kadara kiralandı?

Titanic Otel Grubu’ndan Mardan Palace’a 25 milyon Euro’luk yatırım! Mardan Palace nisan ayında yeniden tatilcileri ağırlamaya başladı. Otel, Titanic Otelleri tarafından Halk Bankası’ndan kiralanarak resort konseptiyle yeniden hizmete girdi.

Mardan Palace ne kadara mal oldu?

Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Kundu turizm bölgesinde, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında açılışı yapılan ve 1,4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel, alacaklarına karşılık haciz yoluyla Halkbank’a geçti.

Mardan Palace Antalya neden battı?

A.Ş.’nin, yurtdışı kaynaklı borcu nedeniyle 20 Aralık tarihli kararla iflasına karar verdi.Mardan Palace Hotel Genel Müdürü Selçuk Şentepe, Bank Of Moscow’a 250 milyon dolar civarındaki borç nedeniyle alındığı belirtilen iflas kararını duyduklarını ancak detaylar hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

Mardan Palace yeni sahibi kim?

Antalya’nın Kundu turizm bölgesindeki dünyaca ünlü Mardan Palace Hotel’i alacakları karşılığında devralan Halkbank, tesisi 10 yıllığına Titanic Hotels grubuna resmen kiraladı

You might be interested:  Şehirler Arası Seyahat Için Izin Nasıl Alınır?

Titanik otelin sahibi kim?

Karadeniz’in ‘gurbetçi’ geleneğinin temsilcilerinden Mehmet Aygün, Berlin’de kazandıklarıyla Türkiye’de yatırım yaptı ve 1200 kişiye ekmek kapısı açtı. Türkiye’de de yatırımlara başlayan Aygün, Antalya’da ‘Titanik’ gemisine benzeyen dev bir otel yatırımı yaptı ve 2003’te açtı.

Titanik Otel sahibi nereli?

Titanic Otel’in bu alan üzerine inşa edildiği biliniyor. Titanic Hotelin sahibi Mehmet Aygün’dür. Mehmet Aygün aslen Giresunlu olan eski kasap ve restoran sahibi bir iş insanıdır.

Mardan Palace açılışına kimler geldi?

23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açılmıştır. Yaklaşık 1 milyar dolara mal olan otelin açılışına katılmak üzere Antalya’ya gelen kişiler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones, soul şarkıcısı Seal ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev yer aldı.

Titanic Mardan Palace battı mı?

AST İnşaat iflas etti!

İflas eden Antalya’daki Mardan Palace Otel’in sahibi Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un oğullarına ait olan AST İnşaat Turizm A.Ş de iflasını açıkladı.

Mardan Palace kaç dönüm?

180 BİN METREKARE ALANA KURULU

Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace, İstanbul’un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi.

Telman İsmailov neden iflas etti?

Bir zamanlar Moskova’nın en büyük sabit pazarı Çerkizovski’nin sahibi olarak ünlenen, Antalya’da ‘ultra lüks’ Mardan Palace Hotel’i kuran işadamı Telman İsmailov’a bir şok daha… Borçlarını ödeyemediği için iflasına karar verilen İsmailov için bu kez de “cinayet” iddiaları ile soruşturma gündemde.

Mardan ismailov kimdir?

Telman Merdan oğlu İsmailov (Azeri: Telman Mərdan oğlu İsmayılov, 26 Ekim 1956, Bakü), Azerbaycan Yahudisi asıllı bir Rus ve Türk iş adamıdır. Birçok ülkede etkinlik gösteren AST Grup’un başkanıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *