Hes Kodu Seyahat Kartına Nasıl Yüklenir?

Android cihazınıza Hayata Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız. Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin.

Bir HES kodu kaç karta yüklenir?

HES Kodu Uygulaması

Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.

Şehirler arası HES kodu kalktı mı?

Yeni dönemde HES kodu uygulaması kaldırıldı. Hiçbir kurum ya da kuruluşa girişte HES kodu kontrolü yapılmayacak. Hastalık belirtisi olmayan kişilerden test istenmeyecek. Okullarda, iki vaka çıkması halinde sınıfın kapatılması şeklindeki uygulamaya artık gerek görülmemektedir.

Antalya Kart HES Kodu süresi doldu ne yapmalıyım?

Yeni aldığınız HES kodunuzu Antalyakart ile tekrar eşleştirme yapabilirsiniz. Onur Kırmızı and 3 others like this. Nermin Turan Merhaba, işleminizi 0242 606 07 07 numaralı Çağrı Merkezimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs kartı için HES kodu nasıl alınır?

OTOBÜS KARTINA HES KODU YÜKLEME *

You might be interested:  Karadeniz’in en güzel dalış noktaları

HES Kodu 2023’e SMS atarak alınabilmektedir. HES TC Kimlik No ve Seri No’nun son dört hanesini ve kaç günlük HES kodu istediğinizi yazıp aralara boşluk bırakarak 2023’e SMS atmanız halinde HES kodunuz SMS olarak gelecektir.

HES kodu İstanbul karta nasıl işlenir?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

HES kodu tekrar alınabilir mi?

Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz. Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, iletişim bilgilerinizin eksik veya hatalı olması, doğum tarihi vb. kişisel bilgilerinizdeki hatalar nedeniyle seyahatinize izin verilmeyebilir.

HES kodu nerelerde zorunlu oldu?

Yeni dönemde HES-Kodu uygulaması kaldırıldı. Hiçbir kurum ya da kuruluşa girişte HES-Kodu kontrolü yapılmayacak. Hastalık belirtisi olmayan kişilerden test istenmeyecek. Okullarda iki vaka çıkması halinde ‘sınıfın kapatılması’ şeklindeki uygulamaya artık gerek görülmemektedir.

Seyahat etmek için HES kodu zorunlu mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2 Mart 2022 tarihinde yaptığı açıklamaya göre yeni dönemde HES kodu uygulaması kaldırıldı. Artık hiçbir kurum ya da kuruluşa girerken HES kodu ibraz etme zorunluluğu bulunmuyor. Bu karara göre seyahat öncesi bilet alırken ve araçlara binerken de hiçbir yolcu HES kodu ibraz etmeyecek.

HES kodu nerelerde kalktı?

3. HES KODU UYGULAMASINA SON VERİLMESİ; 3.1 Alışveriş merkezleri (AVM), tiyatro, halı saha gibi belirli alanlara girecek veya otobüs, tren, uçak gibi toplu ulaşım araçlarının kullanacak kişilere yönelik HES kodu sorgulaması yapılması uygulaması 03.03.2022 tarihi itibariyle sona erdirilecektir. 4.

HES kodu nasıl yenilenir?

Süresiz HES kodu nasıl alınır? SMS ile süresiz HES kodu alabilmek için 2023’e göndereceğiniz SMS şu şekilde olmalı: HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresiz (gün sayısı olarak 365) yazılır.

You might be interested:  Side otel seçenekleri

Antalya kart vize yenileme nasıl yapılır?

Tuik kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir. Muhtar : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir.

Antalyakart HES kodu nasıl iptal edilir?

Eski telefon numaranızda bulunan mobil antalyakart iptal işlemleri için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HES kodu Konya Otobüs kartına nasıl yüklenir?

– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

Has kodu kent karta nasıl yüklenir?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

  1. HES kodunuzu giriniz,
  2. TC Kimlik numaranızı,
  3. KentKart’ınızın üzerinde bulunan rakamları bulunan boşluklara girerek Kentkartınıza HES kodunuzu tanımlamış olacaksınız.

Otobüs kartına para yükleme nasıl yapılır?

Yüklemek istediğin ulaşım kartını seç. Mavi Kart ya da İndirimli Kart fark etmeksizin, ulaşım kartının üzerindeki numarayı tuşla veya QR kod (kare kod) taratarak kartını tanımla. Yüklemek istediğin tutarı ilgili alana girdikten sonra, parayı transfer edeceğin hesabı seç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *