Ets Otel Rezervasyon Iptali Nasıl Yapılır?

Ets tur acenteliklerine, web sitesine veya müşteri hizmetlerine ulaşarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Seyahatinize 15 günden az bir süre kaldı ise iade işleminiz %35 kesintili şekilde yapılacaktır. Aynı zamanda ücretinizi iade alabilmek için iadesiz rezervasyon yaptırmamış olmanız gerekiyor.
Erken Rezervasyon İptal ve İade Paketi

  1. 444 0 387 Tatilde bir numara!
  2. 150’nin üzerinde acente.

Otel rezervasyonu nasıl iptal edilir?

Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

Otel rezervasyonu ne zaman iptal edilir?

İPTAL SÜRELERİ Madde 28 – Taraflar arasında aksine bir anlaşma olmadıkça, rezervasyonlar, aşağıda belirtilen süreler içinde iptal edilebilir: a) Konaklama talebinin yoğun olduğu yer ve dönemlerde 24 saatten az olmamak koşuluyla otelin doğrudan gelen müşterilerine uyguladığı iptal süresi içinde, b) Tatil otellerinde,

Otele ödenen para geri alınır mı?

Otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal – değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. 15 günden az bir süre kala ise ödemiş olduğunuz tutar üzerinden %35 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır.

You might be interested:  Seyahat Izin Nasıl Alınıyor?

Ücretsiz iptal otel rezervasyonu nedir?

Ücretsiz iptal ibaresi bulunan odalar için iade işlemi belirli bir tarihe kadar kesintisiz yapılır. İade yapılmaz ibaresi bulunan odaların iptali halinde ise, ödediğiniz rezervasyon ücreti iade edilmez.

Otelden erken ayrılma para iadesi olur mu?

Otele gelmeme ya da girişten sonra yapılan gün süresi kısaltmalarında ve iptallerde geri ödeme yapılmaz, Tahsil edilen ücret iadesi yapılmaz.

Otelden kaçta çıkılır?

Dünya standartlarına göre, otellerin giriş (check-in) saati 14.00, çıkış (check-out) saati 12.00’dır.

Otel ücreti ne zaman ödenir?

Otelde para ne zaman ödenir? Bazı oteller rezervasyon yapıldıktan sonra ödemenin yapılmasını istemektedir, yani otele varmadan önce. Bu işlem kredi kartı ile ya da banka havalesi ile yapılabilir.

Iptal edilen tatil parası ne zaman yatar?

Yasal düzenlemeler çok açıkken acenteler sözleşme iptallerini yapmama çabası yanı sıra para iadelerini de yapmamaktadırlar. Oysaki para iadesinin tüketiciye 14 gün içinde yapılması gerekmektedir.

Otel kapora iade edilir mi?

-Kapora ya da bağlanma parası sözleşmeden dönülmesi halinde belirli şartlar altında iade alınabilirken cayma parası iade alınamaz. Esasen cayma parasının özelliği belirli bir tutarı vererek sözleşmeden dönme imkanına sahip olmaktır. Bu açıdan sözleşmeden dönme halinde cayma parası iade edilmez.

Ücret iadesi yapmayan otel nereye şikâyet edilir?

NEREYE ŞİKAYET EDİLEBİLİR? Tatil sonrasında herhangi bir sebeple mağdur olan tüketicilerin haklarını aramaları için il ve ilçelerde kurulu bulunan ve ücretsiz hizmet veren Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne ve ayrıca parasal miktarına göre Tüketici Mahkemeleri’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Otele girdikten sonra iptal edilir mı?

b. Tatil otellerinde, yüksek sezonda girişten 30 gün öncesine kadar, sezon dışında girişten 14 gün öncesine kadar. Yukarıda belirtilen sürelerden sonra yapılan iptallerde otelin tazminat talep hakkı doğar.

You might be interested:  65 Üstü Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır?

Tatil iptal edilir mi?

İPTAL İÇİN NELER YAPILMALI? * Tatilinize 30 gün kala kesintisiz iade hakkınız bulunuyor. * Uçuş yasağı olan ülkelerde tatilinize bir gün kalsa dahi iade yapılıyor. * Acenteler yurtiçi turlarda 30 günden az olan tatil sürecinde erteleme önerisinde bulunuyor.

Geri ödemesiz rezervasyon ne demek?

Geri ödemesiz rezervasyon politikası

Geri ödemesiz bir rezervasyon yapıldığında rezervasyonun toplam ücreti, rezervasyon gününde alınacaktır. Bu ödeme, geri ödemesizdir. İptal politikası: Değişiklik ya da iptal durumunda rezervasyonun toplam ücreti alınacaktır.

Iptal edilemez rezervasyon ne demek?

türkiye’de iptal edilemez, geri iade edilmez olarak yaptırdığınız rezervasyonları kullanmazsanız (bkz: no show) ve rezervasyon yapılan otel, kredi kartından ödeme almışsa kredi kartının ait olduğu bankaya kullanım itirazı yapıp paranızı geri alabilirsiniz.

Otel iptal sigortası nedir?

İptal Güvence Paketi ile tesise giriş gününe 72 saat kalaya kadar koşulsuz ve %100 kesintisiz olarak rezervasyonlarınızı iptal edebilirsiniz. İptal Güvence Paketi, tatilinizi güvence altına alır ve son anda çıkan aksiliklerden dolayı tatili planınızı değiştirmenize veya iptal etmenize olanak tanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *