Efe Tur Hangi Ile Ait?

Türkiye’nin sayılı otobüs firmaları ve lojistik şirketleri arasında sayılan Efe Tur’un genel merkezi, Kocaeli’de yer almaktadır.

Efe Turizmin sahibi kim?

1990 Yılında merhum Mehmet Sadık Efe tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuş olan Efe Tur 2012 yılının Ekim ayı itibari ile Sayın Kadir Alper Birant ve Sayın Halit Bıçak ortaklığında yoluna devam etmektedir.

Efe Tur satıldı mı?

Çok uzun zamandır satışı gündemde olan Efe Tur`un yüzde 50 hissesinin satışı az önce gerçekleşti. Efe Tur`un yüzde 50 ortağı olan İzmirli Mithat Dabak, hisselerini İzmit Seyahat`in sahiplerinden Levent Birant`a sattı.

Halit Bıçak kimdir?

Kocaeli’nin önde gelen otobüs firmalarından Efe Tur’un sahibi Halit Bıçak (60) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ani ölümüyle sevenlerini yasa boğan Bıçak aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Harun Karaosmanoğlu’nun da kayınpederiydi.

Efe Tur kaç yaşında?

Hakkında. Efe Tur, 1990 yılında Mehmet Sadık Efe tarafından Kocaeli’nde kurulmuştur. 2012 Ekim ayında el değiştirip yoluna Kadir Alper Birant ve Halil Bıçak ortaklığında devam eden firma, “Önce İnsan” anlayışını benimseyerek, kurulduğu tarihten günümüze kadar hizmet ağını genişletip sektördeki yerini almıştır.

Kadir Alper Birant kimdir?

Bugün 6 bin 500 araç ile günlük 280 bin kişilik taşıma kapasitesine ulaşan Gürsel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. isimli aile firmasını yöneten Birant, sektördeki ilklerin de uygulayıcısı olur. İzmit Seyahat’i kuran, Efe Tur, Özemniyet Tur’u bünyesine katan Birant, yurt dışına da açılır.

You might be interested:  Şehirlerarası Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Pamukkale otobüs firmasının sahibi kim?

Geçmişi Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar uzanan Hüseyin Mazlum Bababalım’ın Atatürk’ten onay aldığı projesi, 1962 yılında torunları tarafından hayata geçirildi. Adını Denizli’nin doğa harikası (Hierapolis) Pamukkale’den alan ‘Pamukkale Turizm’ Bababalım ailesi tarafından kuruldu.

Efe Tur kaç otobüsü var?

Bugün Efe Tur, 1000’i aşkın çalışanı, 130 adet bilet satış noktası, 120 araçlık filosu ve şehir içi servis hizmetleriyle günde ortalama 10.000 yolcu taşımaktadır. Hizmette sınır tanımayan firmanın temel çalışma prensibi, yolcularına “huzurlu ve güvenli bir yolculuk” imkânı sağlamaktır.

Efe Tur nerede kuruldu?

İşte Türkiye’nin en büyük otobüs firmalarından biri olan Efe Tur hakkında tüm merak edilenler. Efe Tur Kocaeli firması sahibi kimdir: Efe Tur, Kocaeli’de çok geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen, merhum Mehmet Sadık Efe tarafından kurulmuştu.

Metro hangi ülkeye ait?

Metro, 1964 yılında Almanya’da kurulan ve bugün 30’dan fazla ülkede hizmet veren uluslararası perakende şirketidir.

Özemniyet Otobüs Firması nereye ait?

Özemniyet Turizm’in adından da anlaşılacağı üzere firma için en önemli şey yolcuların güvenliğini sağlamaktır. Firmanın merkezi Bartın’dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *