Diyarbakır Öğretmenevi

diyarbakır Öğretmenevi

Diyarbakır ili, “Yenişehir” ilçesinde bulunan “Diyarbakır Büyükşehir Merkez Öğretmenevi” oda fiyatları, kontenjanı, öğretmen evinin fotoğrafları, adres, telefon ve iletişim bilgileri, yemek listesi ve fiyatları, öğretmen evinin özellikleri, konaklama seçenekleri ve mekana ulaşım ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

diyarbakır Öğretmenevi diyarbakır Öğretmenevi diyarbakır Öğretmenevi diyarbakır Öğretmenevi diyarbakır Öğretmenevi

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi oteli; toplamda 16 oda ve 46 yatak kapasitelidir. Odalarda gardırop, şifonyer, televizyon, 24 saat sıcak su, wc-tuvalet banyo, wi-fi kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi ayrıca; yemekhane-restoran, konferans salonu, lobi oturma ve dinlenme salonu, erkek berberi ve bayan kuaförü, öğretmenler lokali birimleri ile de misafirlerine hizmet vermektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi 2021 Yılı Kişi Başı Günlük Konaklama ve Oda Ücretleri (Fiyatları):

 • 2021 Yılı Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi Oteli Oda/Yatak ücreti fiyatları henüz yayınlanmamıştır, güncel konaklama ve rezervasyon için lütfen öğretmenevi ile doğrudan iletişime geçiniz. 2020 yılı fiyatları ise aşağıdadır:

diyarbakır Öğretmenevi

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi İletişim Bilgileri

Adres: Yolaltı Mah. Elazığ Bulvarı. İç Kapı No102 Yenişehir/DİYARBAKIR

 • Telefon: 0 412 262 29 89 – 0 412 262 36 31
 • Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi Ulaşım
 • Öğretmenevi, Diyarbakır il merkezinde bulunan, Yenişehir ilçe merkezinde yer almaktadır.
 • Diyarbakır Öğretmenevi
 • Diyarbakır Öğretmenevleri
 • Yenişehir

Diyarbakır Misafirhaneler, Öğretmenevi ve Konukevleri

diyarbakır Öğretmenevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi il ve ilçelerinde bulunan misafirhaneler, öğretmenevi, konukevleri, uygulama oteli ve polis evleri ile ilgili konaklama adres ve telefon iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır:

DİYARBAKIR

Diyarbakır Öğretmenevleri

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi

Adres: Elazığ Caddesi. No: 7. Yenişehir – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 223 91 91

Bismil Öğretmenevi

Adres: Kurtuluş Mahallesi. Özgürlük Bulvarı. Eski TMO Lojmanları. No:101-103. Bismil – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 415 30 76

Çüngüş Öğretmenevi

Adres: Camiikebir Mahallesi. Hastane Caddesi. No:2/A. Çüngüş – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 541 21 84

Dicle Öğretmenevi

Adres: 27 Mayıs Mahallesi. Ergani Caddesi. No:212. Dicle – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 561 33 90

Ergani Öğretmenevi

Adres: Kemertaş Mahallesi. Konak Yanı Öğretmenevi. Ergani – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 611 58 23 – 611 70 13

Hazro Öğretmenevi

Adres: Topalan Mahallesi. Eski PTT Caddesi. Özel İdare İşhanı. Kat:2. Hazro – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 671 24 11

Kulp Öğretmenevi

Adres: Merkez Yeni Mahalle. 222.Sokak. No:3. Kulp – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 831 34 94

Lice Öğretmenevi

Adres: Delvan Mahallesi. 3.Sokak. No:1. Lice – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 861 24 11

Silvan Öğretmenevi

Adres: Gazi Caddesi. Hükümet Konağı Karşısı. Silvan – DİYARBAKIR

Telefon: (412) 711 21 38

Diyarbakır Misafirhaneler, Polisevi, Uygulama Oteli ve Konukevleri

Diyarbakır Polisevi

Adres: Ninovapark AVM Arkası. Selahattin Eyyubi Mahallesi. Bayındırlık Caddesi. No:10.
Bağlar – DİYARBAKIR

 • Telefon: (412) 237 41 60 -237 41 61
 • Diyarbakır DHMİ-Devlet Hava Meydanları İşletmesi Misafirhanesi
 • Telefon: (412) 233 27 19 – 233 27 22 Dahili: 202
 • Diyarbakır DSİ-Devlet Su İşleri Misafirhanesi

Adres:  Seyrantepe Sanayi Mahallesi. Elazığ Bulvarı. No: 147. Yenişehir – DİYARBAKIR

 1. Telefon: (412) 237 49 62
 2. Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi
 3. Adres: Büyükalp Caddesi. Yenişehir – DİYARBAKIR
 4. Telefon: (412) 228 80 50 (10 hat)
 5. Gap Uluslararası Tarımsal Araştırma Ve Eğitim Merkezi Konukevi
You might be interested:  Ömer Seyfettin Ne Tür Yazılar Yazmıştır?

Adres: Silvan yolu üzeri. 9.Km. DİYARBAKIR

 • Telefon: (412) 326 13 23 – 326 13 40 Dahili:379
 • Dicle Üniversitesi Konukevi -1-
 • Adres: Dicle Üniversitesi Yerleşkesi. DİYARBAKIR
 • Telefon: (412) 248 83 28 Dahili: 2681
 • Dicle Üniversitesi Konukevi -2-
 • Adres: Dicle Üniversitesi Yerleşkesi. DİYARBAKIR
 • Telefon: (412) 248 83 28 Dahili: 3779

Diyarbakır öğretmenevi vurgunuyla ilgili bilirkişi raporu hazır

TİGRİS HABER- Diyarbakır Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'na 2016-2019 yılları arasında yapılan alımlar ve ihalelerle ilgili aralarında kamu görevlileri, sendika ve meslek örgütü başkanları ile kentin tanınmış iş insanlarının da bulunduğu 26 sanık hakkında devam eden davada yeni bilirkişi raporu hazırlandı. Atanan yeni bilirkişiler, dava dosyasında yer alan müşteki ve tanık beyanlarına, ihbar kayıtlarına, ele geçirilen belgelere, yapılan fiziki ve teknik takip tutanaklarıyla birlikte hazırlanan ilk bilirkişi raporunun aksine sanıkları aklayan bir rapora imza attı. 

Haksız kazanç elde etmişler

 Diyarbakır 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sanıkları arasında Milli Eğitim, Sendika ve bazı iş insanları bulunuyordu.

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma sürecinde sanıkların Öğretmenevi ile ilgili ihalelerden haksız kazanç elde ederek, bunları gizli ortaklıklar, başka isimlerin üzerine geçirilen lüks araçlar, altın ve Bitcoin yatırımlarıyla aklamaya çalıştıkları teknik ve fiziki takiple tespit edilip, bunların bir kısmına el konuldu. 

 • İzinsiz video
 • Yine bazı sanıkların kurumda izinsiz video çekerek, bunları gizli kamerayla kayıt altına aldıkları, siyasi ve ekonomik çıkar elde etmek amacıyla şantaja varan fiillere karıştıkları ve kimi yerel gazetecilerin de buna alet olduğu iddia edilmişti.
 •  Diyarbakır eski İl Mili Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer’in müştekiler arasında bulunduğu dava iddianamesinde, sanıklara “Kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırma”, “Zimmete geçirme”, “Rüşvet alma”, “Görevi kötüye kullanma”, “Kamu görevlisinin resmi ve özel belgede sahtecilik yapma”, “Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık yapma”, “Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetme ve yayınlanma”,  “Malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizleme” ve “Haksız mal edinme, mal kaçırma veya gizleme” suçlamaları yöneltiyor.
 • Kamu zarara uğratıldı
 • Kurumla ilgili kurulan ihale komisyonlarında yer alan isimlerin, 2016, 2017 ve 2019 yılları arasında doğrudan temin ya da ihale yoluyla yapılan malzeme alımı, tadilat, kafe yapım inşaatı, öğretmenevine ait restaurant ve kafenin işletmeye verilmesi, bahçe direklerinin ışıklandırılması, kahvaltı alım ihalelerine fesat karıştırmak ve öğretmenevinin konferans salonun kiraya verilmesinde usulsüzlük yaparak kamuyu zarara uğrattıkları tespit edildi.

 İlk duruşması 3 Aralık 2020 tarihinde görülen davada, ikisi ara celse olmak üzere bugüne dek 6 duruşma görüldü. Duruşmalarda yaptıkları savunmalarda haklarında yöneltilen suçlamaları red eden sanıklar birbirlerini suçladı. 

Rapor hazırlandı

 Davaya bakan mahkeme, 2020/266 esas sayılı dava dosyası ve eklerini oluşturan 3 çuval halindeki belgeleri incelenmek üzere Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. 7’nci Ağır Ceza tarafından atanan bilirkişiler Hasan Türkmen, Faruk Eroğlu, Salih Arslan, dosyaya dair incelemelerini tamamlayıp, 81 sayfalık rapor hazırladı.

 Kamu zararına sebep olmuşlar 

You might be interested:  Dostoyevski Ne Tür Yazar?

Öğretmenevi fuhuş yuvasına dönüştürüldü

Milyonlarca vurgun yapılan Diyarbakır Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'na dair kirli ilişkiler deştikçe açığa çıkıyor.

Ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk çarkıyla ilgili açılan davanın 26 sanığı arasında Eğitim Bir Sen ile Memur Sen eski il başkanı olan Diyarbakır Öğretmenevi Müdürü Yunus Memiş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü eski Yardımcısı Serkan Batur, Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.

Dr. Mustafa Kemal Çelen, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu ile iş insanları Yusuf Vural, Şeyhmus Mete ve Nihat Güneş de bulunuyor.

 • Yargılanan sanıklar arasında bulunan isimlerden biri, Diyarbakır Öğretmenevi Müdürü Yunus Memiş’in  “karakutusu” olarak adlandırılan Ali Konan
 • KİRLİ İLİŞKİLERİ ORTAYA DÖKTÜ
 • Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ali Konan, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nda alınan ifadesinde Öğretmenevi’ne ilişkin ihaleler üzerinden yapılan vurgunun yanı sıra kurumda dönen kirli ilişkileri de tek tek anlattı. 
 • Öğretmenevi’nde 2017 ila 2019 yılları arasında yapılan ihalelere ilişkin taslakların birer suretini flash bellek ile savcılığa sunan Konan, hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla dava açıldığı bu dönemde açığa alınmış olmasına rağmen, baskı ve zorla sunmuş olduğu ihale evraklarının düzenlemesinde kendisinden hukuki bilgi alınarak faydalanıldığını dile getirdi.

Öğretmenevi içerisinde yer alan Babil Restaurant’ın, henüz görevde olduğu 2016 yılında yapılan ve Alta Avm Organizasyon Gıda Turizm Medikal Danışmanlık ve Proje Yönetimi Ltd. Şti’ye verilen ihalesinde komisyon üyesi olarak imzası bulunduğunu söyleyen Konan, bunun dışındaki diğer  ihalelerde herhangi bir yetkisinin olmadığını ifade etti.

Konan’ın dile getirdiği bu ihaleyi kazanan firmanın resmiyette Nursel Munteha Çelen adına kayıtlı olsa da, asıl sahibinin Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Mustafa Yaşar’ın bacanağı olan Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen olduğu soruşturma safhasında tespit edildi

‘İHALE ÖNCESİ YA DA SONRASI RÜŞVET’

Konan, ifadesinde şu bilgileri verdi: “Bu dönemde yapılan tüm ihalelerde Yunus Memiş ilgili firmalardan ihale bedeli olan meblağın KDV'sinin yarısını ya ihale öncesinde ya da ihale sonrasında rüşvet olarak alırdı. En son telefonumda da eğer incelemeyle ortaya çıkarsa görülecektir 18 Bin TL'lik bir rüşvet aldığına dair ses kaydı vardır.

Burada parayı Şahin isimli bir ustadan aldı, ancak Şahin usta işi resmiyette farklı bir firma adınaymış gibi gösterdi. Bu olay 2018-2019 yılları arasında gerçekleşti. 2017-2018 yılları arasında tesisat fatura bedeli ödemesinden kendi paylarını daha rahat alabilmek için ödemeyi şirket hesabına değil de Öğretmenevi çalışanı B.A.’nın hesabına yaptırdı.

Kısacası bu şekilde menfaat temin etmekteydi. Yine Öğretmenevi’ndeki görevliler de bunun bilincinde ve farkındalardı ancak pek ses çıkaramazlardı. Genellikle parası bittikçe sağlam olan yeri bile tekrardan yaptırırdı. Hac’ca bile böyle gitmiştir. Ben aynı zamanda Enes Kırtasiye ile ortak olduklarını düşünmekteyim.

Yine bir fitness salonuna da en son ortaklığı olduğunu bilmekteyim. Ayrıca Forum AVM'de bulunan Bisse isimli markaya sürekli olarak öğretmenleri menfaat karşılığında takım elbise almaları için buraya zorla yönlendirirdi ve buradan zorla takım elbise aldırırdı. Daha sonra parasını da gidip oradan elden alırdı.

Hatta bana bile oradan zorla takım elbise alacaksın derdi. Yunus Memiş bu şekilde elde etmiş olduğu paraları döviz ve altın olarak değerlendirirdi. Yine başkası üzerinden araç vs. mal da alırdı. Kısacası kimi görse menfaat almadan hiçbir işini yapmazdı. Öğretmenevi konferans salonları şirket ve kurumlara kiraya verilirdi.

Genellikle bu kiralama işlemini Yunus Memiş banka hesabından bedeli almazdı, bizzat nakit olarak elden alırdı ve bu parayı hiçbir şekilde kuruma bildirmez direk cebe atardı.” 

PARALAR CEBE ATILDI

You might be interested:  E Devlette Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır?

Bu durumun Öğretmenevi’nde el konulan dosyalarda da görülebileceğini dile getiren Konan, “Birkaç örnek vermek gerekirse Y., F. ve M. okullarında bu husus meydana gelmiştir. Yine şahit olduğum başka bir husus da konaklama bedellerini peşin olarak elden aldığı durumlarda resepsiyon bölümünde konaklama girişi yapılmazdı, para tamamen cebe atılırdı” diye belirtti.

FUHUŞ ŞANTAJI

Dosya sanığı Konan, Öğretmenevi’nin bazı odalarına Kurum Müdürü Yunus Memiş tarafından gizli kamera konulduğunu, burada ağırlanıp, fuhuş yapan misafirlere daha sonra şantaj yapıldığını da anlattı.

Konan, bu konuda savcıya şunları aktardı: “Öğretmenevi içerisinde bulunan bazı odalara Yunus Memiş tarafından kamera yerleştirirdi ve Diyarbakır eşrafından önemli gördüğü kişileri burada misafir ederdi ve kadınlarla ilişkiye girdiklerinde de onlara şantaj yapardı.

Bu iş için de Milli Eğitime bağlı olan öğretmenleri kullanırdı. Öğretmenler istemese bile görevleriyle alakalı sorun çıkaracağını bahane ederek icbar ederdi.”  

MÜDÜRÜNE DE ŞANTAJ YAPTI!

Konan, dava dosyasının müştekileri arasında bulunan Feysel Taşçıer’den önceki İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın da benzer bir şantaja maruz kaldığını öne sürdü.

Konan, “Yine öğrendiğim kadarıyla eski Milli Eğitim müdürü olan Hasan Aslan da bu şekilde öğretmen evinde hakkında kayıt yapılarak kendisine şantaj yapılarak görevinden alındı. Mevcut Milli Eğitim Müdürü de  (Feysel Taşçıer) Öğretmenevi’nde hiç kalmadı. Kalsaydı ona da bir kayıt yapacaktı.

Yunus Memiş başkanı olduğu Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen'in başkanlığını yaptığı dönemlerde bu kurumları dolandırdığını biliyorum.

Şu an Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olan Serkan Batur, 2016 yılında Öğretmenevi’nde müdür yardımcısıydı ve 2016 yılında yapılan ihalede komisyon başkanı olarak görev yaptı.

O ihalede dönemin İta Amiri  olan Mustafa Yaşar'ın ikinci dereceden kayın hısımlarına ihale edilmesi olayında akrabalık ilişkilerinden haberdardı. Ancak bu ihalede ben de görev almıştım. Ben ihalenin bu şekilde kasıtlı verildiğini sonradan öğrendim” anlatımlarında bulundu

TAŞÇER’İN SES KAYDINI ALIP, SERVİS ETTİ

Yunus Memiş’in Feysel Taşçıer'i Diyarbakır'a ilk geldiğinde bir ekiple ziyarete gittiğini ve bu ziyaret sırasında kumpas kurarak ses kaydı aldığını dile getiren Konan, “Bu ses kaydını daha sonra internet ortamında ve diğer mecralarda yaydı.

Yunus Memiş benim Öğretmenevi’nden açığa alındıktan sonraki dönemde sürekli mesleğe döndüreceği yönünde vaatlerde bulundu. En son mesleğe döndüremedi ve ihraç oldum.

Sonrasında Yunus Memiş yine daha önceden de başkalarına yaptığı gibi Diyarbakır İdare Mahkemesi’nden görüştükleri bir hakim aracılığıyla iade işini halledeceğini söyledi. Daha önce de başkalarını iade ettiklerini bildiğim için yine inandım.

Olayla ilgili söz konusu bildiklerim bunlardır. Dürüst bir şekilde her şeyi anlatmak istedim. Ben kasıtlı olarak bir suç işlemedim, sadece bunların kurbanı oldum” dedi.

Mezopotamya Ajansı (MA)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:24

Yorumunuz Onaylanmak Üzere Gönderildi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *