20 Yas Alti Seyahat Yasagi Ne Zaman Kalkacak?

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK? Genelgede yer alan bilgiye göre; 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00-13.00 saatlerinde 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabiliyor. Ancak kısıtlamadan çalışan vatandaşlar muaf tutuluyor.

20 yaş ve altı seyahat edebilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

20 Yaş Altı şehir dışına çıkabilir mi?

Kademeli normalleşmede aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

Şehirler arası yolculuk kaç yaş sınırı?

Buna göre, şehirler arası otobüs terminallerinde, hava yolları acentelerinde ve bilet satış noktalarında 18 yaşından küçüklere bilet satışı yapılamayacak.

You might be interested:  Bir kadınla seyahate Çıkmanın 9 avantajı

20 yaş altı otobüs yasağı kalktı mı?

Vaka sayılarının düşmesinin ardından Kabine Toplantısı’nda alınan karar gereği Türkiye 1 Temmuz’da yeni bir döneme adım atacak. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, daha önce kısıtlama getirilen 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı toplu taşıma yasağının kaldırılacağı bildirildi.

20 yaş altı tek başına seyahat edebilir mi?

18 yaş altı kişiler için Seyahat İzin Belgesi zorunlu mu? 1 Hazirana kadar devam edecek olan Kademeli Normalleşme genelgesi ile birlikte; 18 yaş altı yolcular Covid-19 öncesinde olduğu gibi tek başına seyahat edebilir. Yanında velisinin olma zorunluluğu veya seyahat izin belgesi zorunluluğu yoktur.

20 yaş altı ailesi ile birlikte seyahat edebilir mi?

20 YAŞ ALTI SEYAHAT EDEBİLİR Mİ? Yayımlanan son genelgeye göre 20 yaş altı gençler ve çocuklar yanlarında ebeveynleri, veli veya vasisinin bulunması şartıyla herhangi bir belge aranmaksızın şehir içi ve şehirlerarası yolculuk yapabilecek.

20 Yaş Altı şehirler arası otobüse binebilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

18 Yaş Altı velisi olmadan seyahat edebilir mi?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 18 yaş aştı tek başına seyahatin önü açıldı. Detaylar haberimizde. 18 YAŞ ALTI TEK BAŞINA SEYAHAT EDEBİLİR Mİ? İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı son genelgeye göre, 18 yaş altı çocuk ve gençler artık yanlarında velisi bulunmadan da seyahat edebilecek.

20 yaş altı için seyahat belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi için T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekiyor. Ardından İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e – Başvuru” kısmına giriliyor.

You might be interested:  Traverten Hangi Tür Kayaçtır?

18 Yaş Altı şehirlerarası otobüse binebilir mi?

Genelgede, ”1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren şehir içi ve/veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu/koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verilecektir. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarınıkullanmalarına dair kısıtlamalar 1

18 yaşından küçük otobüs bileti alabilir mi?

Madde 8 – Onsekiz (18) yaşından küçük olan çocuk öğrenci olması halinde; İl dışında öğrenci olduğunu belgelendirebiliyor ise bu yönergenin 5. Maddesi esasları dahilinde bilet satışı yapılır. Grup halinde gitmek istiyorlar ise okul idaresinin ve/veya ailesinin bilgileri ve muvafakatları var ise bilet satışı yapılır.

18 Yaş Altı şehirler arası seyahat yasağı var mı?

-18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın ise yanlarında veli veya vasileri bulunmak kaydıyla sınırlama getirilmeyen yaş gruplarının tabi olduğu kurallar çerçevesine şehirlerarası seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Toplu taşıma 20 yaş altına yasak mı?

– Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Toplu taşıma yasağı kalktı mı?

Koronavirüs risk grubunda yer alan bu yaşlar için uygulanan metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb. toplu taşıma yasağında yeni karar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, ‘ Şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor’ dedi.

Otobüse binme yasağı var mı?

Şehir içi veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu ve koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verildi, ayakta yolcu alınabilecek ve maske takmak zorunlu olacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar da şehir içi toplu taşıma araçlarını saat sınırlaması olmaksızın kullanabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *