Yüzyüzeyken Konuşuruz Hangi Tür Müzik Yapıyor?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş olan alternatif rock grubudur. Başlarda Kaan Boşnak’ın kendi şarkılarını kaydedip yayınlamasıyla oluşan proje, dinleyicilerinden yoğun ilgi ve beğeni topladı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz kac sarkisi var?

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un bir süredir yeni bir şarkısı yok. Ama solist Kaan Boşnak solo albümü üzerine çalışmaya devam ediyor. 2018 yılında Demos adında 5 şarkılık bir EP yayınlayan Boşnak, bu yıl içinde “Bırakma Kendini” ve “Bebeğim” adında iki yeni single yayınladı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz birleşti mi?

Geçtiğimiz hafta dağıldığını açıklayan Yüzyüzeyken Konuşuruz ekibinden yeni haber! Gün içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamaya göre ekibin, yapımcı ve albüm firmasıyla yaptığı toplantı sonrasında, değişen bir müzisyenle beraber yeniden toplandığını açıkladı.

YYK ayrıldı mı?

Son günlerde adından sıkça söz ettiren Türk indie-folk grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz, dağıldıklarını açıkladı.

Kaan Boşnak Yüzyüzeyken Konuşuruz ne zaman ayrıldı?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş Türk bağımsız alternatif rock grubudur.

Yüzyüzeyken Konuşuruz
Etkin yıllar 2011-günümüz
Müzik şirketi Fono Müzik (2013-2016) Sony Müzik (2017-Günümüz)

Yüzyüzeyken Konuşuruz yeni şarkı ne zaman?

Temmuz ayında yayınlanan ‘Sen Varsın Diye’ ile gerçek bir dönüş yapan ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’, 2022 baharında çıkması planlanan yeni albümden ikinci tekli olan ‘Son Seslenişim’i yayınladı. 17 Eylül’de çıkan şarkı, çıktığı günden itibaren büyük yankı uyandırdı.

You might be interested:  Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır?

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu kaç kişi?

Yüzyüzeyken Konuşuruz gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu’dan oluşan kadrosuyla, başlangıçta “indie-folk” olarak adlandırdıkları müzik tarzlarını, yaptıkları deneylerle sürekli evrimleştirerek, elektronik unsurlara ve dans beatlerine de yer

Kaan Boşnak hangi okuldan mezun?

Hüseyin Oğulcan Akkaya – Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun solisti ve söz yazarı Kaan Boşnak hakkında bilgiler. 1992 senesinde doğan Kaan Boşnak 22 yaşında, Marmara Üniversitesi’nde Edebiyat bölümü öğrencisidir.

Yüzyüzeyken Konuşuruz ismi nereden geliyor?

Aynı grup bize canlı performanslarda da eşlik etti. – Peki, neden “Yüzyüzeyken Konuşuruz”? Kaan: Akustik performanslarımın çekimini yapan arkadaşım Ozan ile internet üzerinde konuşurken ismin ne olacağına dair konuşmaya başladığımızda “daha sonra yüzyüzeyken konuşuruz” derken bu lafa güldük ve tamam böyle kalsın dedik.

Can Tunaboylu kimdir?

yüzyüzeyken konuşuruz isimli müzik grubunun bas gitaristi.

Kaan Boşnak Boşnak mı?

Sebahattin Kaan Boşnak (d. 4 Eylül 1992), Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun vokali ve gitaristi olması ile tanınan Türk müzisyen.

Kaan Boşnak
Tarzlar Bağımsız rock, Folk rock
İlişkili hareketler Yüzyüzeyken Konuşuruz
Resmî site Instagram Hesabı
Başak Ceylan Torun (e. 2020)

Engin Sevik kaç yaşında?

Engin Sevik (Elektro gitar): Ben de 22 yaşındayım. İstanbul Üniveristesi’nde Felsefe okuyorum. Burak Güngörmüş (Bas): Ben grubun hem yapımcılığını, ve hem menajerliğini yapıyorum. İktisat okudum, üzerine de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Müzik yüksek lisansı yaptım.

Baran Ökmen Kimdir?

(bkz: deep turkish web) mustafa tilki videosundaki ‘ölü salih’. aynı zamanda deep turkish web’in de videosunda kullanılan çıplak vatandaş filminin müziğine cover da yapmış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *