Ücretsiz Seyahat Kartı Ne Işe Yarar?

Ücretsiz Seyahat Kartı Nerelerde Geçerli Ücretsiz kullanılan bu seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Şehir içi demiryolları ve denizyolları ulaşımında seyahat hakkı tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz seyahat kartı nasıl alınır?

Eskiden vatandaşlar resmi işlemlerini kurumlara bizzat giderek hallederken e-Devlet sayesinde internet üzerinden kısa sürede halledebiliyor. Bu hizmetlerden en çok kullanılanı ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı ‘Ücretsiz Seyahat Kartı Ön Başvurusu’ işlemi oluyor.

Istanbul ücretsiz kart nasıl alınır?

Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

Seyahat kartı hangi memurlara verilir?

Buna göre, 6245 sayılı Kanunun 48 inci maddesi uyarınca, memuriyet mahalli dahilinde seyyar olarak görev yapan memur ve hizmetlilere verilecek söz konusu kartlarla, bu Kanun kapsamında bulunan bütün idareler tarafından işletilen her türlü taşıtlarda seyahat edilebilmesi mümkün bulunmaktadır.

65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartı nerelerde geçerli?

Türk vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri kişiler ise, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatları ile belediyelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar.

You might be interested:  Kerem Ile Aslı Ne Tür?

Sağlık personeli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Sağlık çalışanı kartı nedir, nasıl alınır?

  1. https://bireysel.istanbulkart. istanbul sitesine üye olun ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Menüden istanbulkart Almak İstiyorum’u seçin ve Sağlık Çalışanı Kartını seçin.
  3. Başvuru Formunu Doldurma;
  4. Kart Ücretini Yatırma;
  5. Başvuru Takip;
  6. Kartı Teslim Alma;

İstanbulkart neden ücretsiz?

6 Ekim, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olarak kutlanıyor. Bu yıl 98. yıl dönümünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘İstanbul’un işgalden kurtuluşu dolayısıyla 6 Ekim 2021 Çarşamba günü toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek” dedi.

İstanbulkart ücretsiz mi?

Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7.67 TL oldu. Son dakika: İstanbul’da toplu ulaşıma zam yapıldıGelen son dakika haberine göre; Ulaşım Koordinasyon Merkezi nisan ayı toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40’lık zam teklifi kabul edildi.

Ücretsiz taşıma kartı annelere ücretsiz mi?

İBB adresinden başvuru yapılan Anne Kart için 10 lira ödemeniz ve online başvuru sayfası hazırlamanız yeterli. İBB 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Ücretsiz ulaşım için Anne Kartınızın olması gerekiyor.

Harcırah Kartı kimlere verilir?

Harcırah Kimlere Verilir? Harcırah, hem devlet memurlarına hem de özel sektörde çalışan personellere verilir. Bununla birlikte harcırah izne çıkan askerlere de verilir.

65 yaş üstü kartı nerelerde geçerli?

Kartlar kart sahiplerine veya kanuni temsilcilerine teslim edilir. 65 yaş kartları otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle saat sınırlaması bulunmaksızın kullanılır.

65 yaş üstü Otobüsler ücretsiz mi?

İETT’den yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği gereği, 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor

You might be interested:  Çocuğun Konuşması Gecikmişse Neler Ya Da Ne Tür Çalışmalar Yapabiliriz?

65 yaş üstü kartları geçerli mi?

4/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler alacakları seyahat kartı ve ya Nüfus Cüzdanıyla şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *