Seyahat Kartı Ne Işe Yarar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ücretiz seyahat kartı hizmeti ülkemizde yaşayan ve belirlenen şartları sağlayan kişilere verilen şehir içi ve şehir dışı seyahatlerde ücretiz olarak seyahat imkanı sunan bir karttır.

Seyahat Kartı kimlere verilir?

Ücretsiz Seyahat Kartını Kimler Alabilir?

 • Gazi ve gazi yakınları,
 • Şehit yakınları,
 • Vazife malulleri,
 • %40 ve üstü engeli olan kişiler.
 • Ağır engeli olan kişilerin birden fazla olmamak kaydıyla refakatçileri,
 • Ücretsiz seyahat hakkı kimlere verilir?

  Ücretsiz Seyahat Kartını Kimler Alabilir? Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

  Ücretsiz seyahat Kartı Nedir 2021?

  Türkiye’nin tamamında geçerli olan ücretsiz seyahat kartı; şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz ve demiryolları ulaşımlarında geçerlidir. Bunun yanında ücretsiz seyahat kartı ile il ve ilçelerde yer alan tüm halk otobüsleri, ulaşım hatları, otobüs AŞ hatları, şehir hatlarında yolculuk yapılabilir.

  Seyahat kartı hangi memurlara verilir?

  Buna göre, 6245 sayılı Kanunun 48 inci maddesi uyarınca, memuriyet mahalli dahilinde seyyar olarak görev yapan memur ve hizmetlilere verilecek söz konusu kartlarla, bu Kanun kapsamında bulunan bütün idareler tarafından işletilen her türlü taşıtlarda seyahat edilebilmesi mümkün bulunmaktadır.

  You might be interested:  Granit Ne Tür Kaya?

  Seyahat Kartı nedir memur?

  Belediyelerde görev yapan 657 sayılı kanuna tabi Zabıta memurları T.T.D.B. tarafından verilen Seyahat kartını, elektronik ücretlendirme sistemine okutmak şartıyla Resmi ve özel tüm toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat ederler ( Emekli olanlar yararlanamaz ).

  EGO otobüsleri kimlere ücretsiz?

  EGO Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının, Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan karar çerçevesinde ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, 22 Mart 2020’den itibaren otobüs, metro ve ANKARAY’dan ücretsiz yararlandığı

  Ücretsiz Kart nasıl alınır?

  Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

  Toplu taşıma kimlere ücretsiz 2021?

  (3) Toplu taşıma araçlarının ait olduğu kurum ve kuruluşlar, belediyeler, belediyeler tarafından kurulan şirketler, birlikler, müessese ve işletmeler, altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan kişilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli olarak yararlanmasını sağlayabilir.

  Ücretsiz İstanbulkart nasıl alınır?

  istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

  Sağlık personeli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Sağlık çalışanı kartı nedir, nasıl alınır?

  1. https://bireysel.istanbulkart. istanbul sitesine üye olun ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Menüden istanbulkart Almak İstiyorum’u seçin ve Sağlık Çalışanı Kartını seçin.
  3. Başvuru Formunu Doldurma;
  4. Kart Ücretini Yatırma;
  5. Başvuru Takip;
  6. Kartı Teslim Alma;

  Engelli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

  You might be interested:  Teknoloji İle büyüyen z kuşağı İçin İnteraktif müzeler

  Harcırah Kartı kimlere verilir?

  Harcırah Kimlere Verilir? Harcırah, hem devlet memurlarına hem de özel sektörde çalışan personellere verilir. Bununla birlikte harcırah izne çıkan askerlere de verilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *